Sada 3 dutých ihiel s rúčkou a navliekacou ihlou

Sada 3 dutých ihiel s rúčkou a navliekacou ihlou

Sada troch dutých ihiel s rúčkou a navliekacou ihlou obsahuje nástroj na tvorbu jemnej výšivky či dekorovanie obliečok na vankúše, tvorbu koberčekov, gobelínov ... celý popis

Skladom
26 ks
Kód produktu
PI015

5,86 € s DPH

SKLADOM ks

Popis produktu

Sada troch dutých ihiel s rúčkou a navliekacou ihlou obsahuje nástroj na tvorbu jemnej výšivky či dekorovanie obliečok na vankúše, tvorbu koberčekov, gobelínov a nástenných tapisérií a iného textilu. Pomocou ihly sa vytvára výšivka so slučkami.

Použitie: Pripravte si textil, ktorý idete oslučkovať z rubovej strany a predkreslite si svoj motív. Myslite na to, že text musíte vždy nakresliť zrkadlovo obrátený, aby bol správne čitateľný z viditeľnej strany. Textil si upevnite do vyšívacieho krúhleho rámu a poriadne ho napnite. Textil musí byť napnutý čo najviac a po poklepaní musí vydávať zvuk podobný poklepu na bubón.

Vyberte si šnúrku či priadzu, ktorou chcete motív vytvoriť. Koncovú časť priadze prevlečte cez dutý otvor v ihle a zároveň aj cez okrúhly otvor v hrote ihly. Odmotajte si priadzu z návinu klbka. Pri práci musí byť vždy priadza odmotaná a voľná, inak by ste si pri napnutej šnúrke vytrhávali slučky a zničili prácu.

Vyšívanie začnite smerom po predkreslených líniách zatláčaním ihly do textilu.

Dutá ihla má kovovú rúčku a kovový hrot s kruhovým otvorom. Koliečko pri otvore slúži na zabezpečenie ihly v rúčke. Tiež si takto môžete nastaviť dĺžku slučiek – podľa  toho, ako veľmi dutú ihlu zasuniete do rúčky. Sada obsahuje tri hrúbky ihly pre rôzne hrúbky priadze.

V balení sa nachádza aj navliekač nite do dutej ihly - drôtené očko, do ktorého zachytíte koniec priadze a spolu s navliekačom ho prestrčíte dutou časťou ihly.