Objednávky odosielame bez OBMEDZENÍ.

HOBBY POTREBY

Kontúry na sklo

 

Kontúry na sklo sa používajú na obkreslenie motívov, vytvorenie 3D obrysu alebo 3D detailov na dekorovanom predmete. Sú založené na vodnej báze a nanášame ich na čistý a odmastený povrch. Sú veľmi univerzálne, okrem použitia na sklo je možné ich aplikovať aj na drevo, kov, plast a rôzne iné povrchy. Kontúry na sklo sa veľmi často využívajú pri dekorácii drevených polotovarov pri servítkovaní, na dekorácie fliaš a pohárov, na dozdobenie polystyrénových ozdôb a pri mnohých iných technikách.

 

Tipy na prácu s kontúrami


Pri maľovaní kontúrami na sklo dávajte pozor na spoje a prekrytie čiar. Tam kde sú čiary cez seba, maľujte tesne ku kontúre a potom čiaru opatrne preskočte. Najprv namaľujte obrys kontúrou a po zaschnutí kontúr obrázok vyfarbite. Je to ľahké a pekné.

 

Kontúry na sklo - druhy

 

Podľa spôsobu aplikácie sa môžete stretnúť s kontúrami na sklo schnúcimi na vzduchu (univerzálne) a tiež s kontúrami určenými na vypaľovanie v rúre (určené výhradne na sklo). Vyberajte si vždy tie, ktoré presne vyhovujú vašim účelom.

 

V našej ponuke nájdete oba druhy kontúry na sklo od výrobcov Pentart a Pebeo.

 

Pentart ponúka širokú škálu farieb kontúr na sklo schnúcich na vzduchu. Sedem základných odtieňov je doplnených o 8 veľmi obľúbených metalických odtieňov, 11 trblietavých odtieňov a 4 neónové. V ponuke sú aj kontúry na sklo svietiace v tme, ktoré využijete pri mnohých kreatívnych projektoch, najmä pri práci s deťmi. Tieto kontúry sú naozaj využiteľné pri dekorácii akéhokoľvek povrchu.

 

Francúzska značka Pebeo má v ponuke oba druhy kontúr. Vypaľovacie kontúry Vitrea 160 sú doplnkom k farbám na sklo s rovnakým názvom a vyrábajú sa v 10 farbách. Samoschnúce kontúry na sklo Cerne Relief je možné použiť s farbami na sklo Vitrail alebo na akýkoľvek iný povrch. Ide o metalické kontúry, ktoré sa výborne kombinujú aj s farbami Fantasy Moon a Prisme. Ak hľadáte ten správny odtieň zlatej, z tejto ponuky si určite vyberiete, Pebeo ponúka až 4 rôzne odtiene zlatej farby.

 

Kontúry majú nezastupiteľné miesto v kreatívnej tvorbe, nemusíte ich však používať iba na tvorbu obrysov, popustite uzdu svojej fantázii a uvidíte, že si nájdu svoje uplatnenie aj pri mnohých iných projektoch!

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.