HOBBY POTREBY

Kontúry na sklo

 

Kontúry na sklo sa používajú na obkreslenie motívov, vytvorenie 3D obrysu alebo 3D detailov na dekorovanom predmete. Sú založené na vodnej báze a nanášame ich na čistý a odmastený povrch. Sú veľmi univerzálne, okrem použitia na sklo je možné ich aplikovať aj na drevo, kov, plast a rôzne iné povrchy. Kontúry na sklo sa veľmi často využívajú pri dekorácii drevených polotovarov pri servítkovaní, na dekorácie fliaš a pohárov, na dozdobenie polystyrénových ozdôb a pri mnohých iných technikách.

 

Tipy na prácu s kontúrami


Pri maľovaní kontúrami na sklo dávajte pozor na spoje a prekrytie čiar. Tam kde sú čiary cez seba, maľujte tesne ku kontúre a potom čiaru opatrne preskočte. Najprv namaľujte obrys kontúrou a po zaschnutí kontúr obrázok vyfarbite. Je to ľahké a pekné.

 

Kontúry na sklo - druhy

 

Podľa spôsobu aplikácie sa môžete stretnúť s kontúrami na sklo schnúcimi na vzduchu (univerzálne) a tiež s kontúrami určenými na vypaľovanie v rúre (určené výhradne na sklo). Vyberajte si vždy tie, ktoré presne vyhovujú vašim účelom.

 

V našej ponuke nájdete oba druhy kontúry na sklo od výrobcov Pentart a Pebeo.

 

Pentart ponúka širokú škálu farieb kontúr na sklo schnúcich na vzduchu. Sedem základných odtieňov je doplnených o 8 veľmi obľúbených metalických odtieňov, 11 trblietavých odtieňov a 4 neónové. V ponuke sú aj kontúry na sklo svietiace v tme, ktoré využijete pri mnohých kreatívnych projektoch, najmä pri práci s deťmi. Tieto kontúry sú naozaj využiteľné pri dekorácii akéhokoľvek povrchu.

 

Francúzska značka Pebeo má v ponuke oba druhy kontúr. Vypaľovacie kontúry Vitrea 160 sú doplnkom k farbám na sklo s rovnakým názvom a vyrábajú sa v 10 farbách. Samoschnúce kontúry na sklo Cerne Relief je možné použiť s farbami na sklo Vitrail alebo na akýkoľvek iný povrch. Ide o metalické kontúry, ktoré sa výborne kombinujú aj s farbami Fantasy Moon a Prisme. Ak hľadáte ten správny odtieň zlatej, z tejto ponuky si určite vyberiete, Pebeo ponúka až 4 rôzne odtiene zlatej farby.

 

Kontúry majú nezastupiteľné miesto v kreatívnej tvorbe, nemusíte ich však používať iba na tvorbu obrysov, popustite uzdu svojej fantázii a uvidíte, že si nájdu svoje uplatnenie aj pri mnohých iných projektoch!

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.