Filter

Zoradiť podľa

Do kategórie Hobby štetce zaraďujeme štetce s ktorými viete vykúzliť rôzne štruktúry, ťahy, vzory a textúry.

 

Tupovacie štetce majú miesto štetín hubku alebo penu, čo vám dovoľuje maľovať jednofarebné plochy bez viditeľných ťahov štetcom. Niekedy vôbec nie je pekné, keď na celej ploche vidíte, ako ste pracovali a chce to jemné plynulé prechody. Vtedy si zoberiete tupovacie štetce. Pracuje sa s nimi úplne jednoducho – ťupkacím pohybom, akoby ste chceli farbu zatlačiť do podkladu.

 

Ak použijete tupovacie štetce spolu s hustým nánosom farby alebo pastovitými produktami, tupovaním viete vytvoriť zaujímavú štruktúru malých kopčekov.

 

Silikónové štetce majú miesto štetín silikónový hrot vyrezaný do rôznych tvarov. Najlepšie sa s nimi pracuje pri maľovaní s farbami, ktoré sa nanášajú vo väčších vrstvách, no pokojne s nimi môžete nanášať aj lepidlo. Vďaka nim už nikdy nebudete mať štetiny štetca zalepené, pretože silikón sa ľahúčko umýva.

 

Pri maľovaní s deťmi sa nám najlepšie osvedčili tupovacie štetce, vďaka jednoduchosti s akou sa s nimi pracuje. Deti odtláčajú štetec a nikde sa nič nerozlieva. Existujú aj také tupovacie hobby štetce, ktoré majú tvar nejakého zvieratka alebo symbolu – tie deti určite očaria.