Filter

Zoradiť podľa

Lazúry na drevo

 

Ak patríte medzi kreatívcov, ktorý prepadli decoupage čiže servítkovej technike alebo inému zdobeniu drevených výrobkov a polotovarov, určite ste už natrafili na lazúry na drevo. Lazúry slúžia na tónovanie a ošetrenie dreva a dodajú mu tiež vybranú farbu. Na rozdiel od akrylovej farby sa lazúra vpíja hlboko do dreva a neostáva na jeho povrchu. Je priehľadná, to znamená, že drevo zafarbí, ale neprekryje jeho štruktúru. V závislosti od počtu nanesených vrstiev tak viete docieliť sýtejší alebo jemnejší odtieň.

 

Lazúry zlepšia vzhľad dreva, ale predovšetkým ochránia a teda predĺžia životnosť výrobkov. Delia sa na vnútorné a vonkajšie. V zásade nie je medzi nimi veľký rozdiel, akurát vonkajšie sú obohatené prísadami proti plesniam a hnilobám, aby boli ešte odolnejšie proti vonkajším vplyvom počasia.

 

Lazúry na drevo - nanášanie

Lazúry na drevo sa nanášajú štetcom alebo špongiou a po uschnutí je povrch dreva matný a vodeodolný. Môžu byť bezfarebné ale aj v mnohých drevených alebo pastelových odtieňoch. My ponúkame lazury na drevo od značky Pentart v 13 odtieňoch, ktoré sa môžu navzájom miešať. Vyberte si tu správnu farbu pre Vás.