Filter

Zoradiť podľa

Farby na porcelán


Hrnčeky so srdiečkami, vázičky s kvietkami, tanieriky s koláčikmi, všetko to vyzerá v obchodoch tak krásne, ale nič nie je presne také aké si predstavujete mať doma? Vy tam predsa chcete mať ružové motýliky, čiernobiele mačičky, alebo zaľúbených panáčikov? Alebo ten všedný porcelán v obchodoch by ste chceli dotvoriť podľa svojho? Pustite sa do toho s našimi farbami na porcelán Porcelaine od značky Pebeo. Potrebujete na to len nápad a zopár pomôcok.

 

Pre prácu s farbami na porcelán budete potrebovať akýkoľvek porcelánový predmet, na začiatok bude stačiť biely hrnček, kachlička, starší obitý tanier a pod. Farby na porcelán nádherne vyniknú najmä na svetlom podklade a je možné ich použiť aj na smaltovaný riad. Na výber máte z 50 odtieňov, niektoré sú priehľadné, iné zase krycie, takže ich môžete ľubovoľne kombinovať na dosiahnutie požadovaného efektu. Tieto farby na porcelán sa po vyschnutí vypaľujú, čo zaručí ich dlhoročnú trvácnosť. Z tohto dôvodu rieďte farby vždy len Porcelaine riedidlom a nie vodou, to by vám farby po vypálení mohli popraskať. Ak chcete dosiahnuť lesklý alebo matný efekt použite Porcelaine médium v pomere 1/3 média k 2/3 farby.

 

Vždy maľujte na čistý a mastnoty zbavený povrch. Na maľovanie môžete použiť štetec, hubku, tupovací štetec, motív si môžete predkresliť alebo si pomôcť šablónami. Pri predkreslovaní motívu odporúčame použiť pauzovací papier a to tak, že si ho najprv nakreslíte ceruzkou na pauzovací papier (ideálne je použiť mäkkú ceruzku a poriadne tlačiť). Potom papier otočte, prichyťte k predmetu lepiacou páskou a obtiahnite vzor, ktorý ste nakreslili. Vzor sa vám otlačí na predmet. Po odstránení papiera ho ihneď namaľujte. Obrysy môžete aj obtiahnuť kontúrami, ktoré sú vhodné aj na tvorbu bodiek alebo liniek s vystúplym tvarom. Na vyškrabovanie rôznych čiar a vlnoviek môžete použiť špajdle alebo špáratká.
Ak nechcete maľovať, môžete použiť aj rôzne šablóny, či razítka. Pri použití šablón dajte však pozor, aby ste šablónu poriadne pritlačili a farba vám nepretiekla pod povrch a nanášajte ju pomocou hubky. Ak sa vám aj napriek tomu podarí kvapnúť farbu niekam inam ako ste chceli, použite vlhké vatové tyčinky alebo papierové obrúsky na jej odstránenie.

 

Farby na porcelán - creActive.skfarby na porcelán

 

Ak by ste chceli na porcelán písať, odporúčame použiť fixky na porcelán z tej istej sady, pomocou ktorých to hravo zvládnete. K dispozícii sú s dvomi hrúbkami hrotu – 0,7 mm a 1,2 mm.

 

Po dokončení vašej práce nechajte predmety schnúť 24 hod a následne ich zapečte v trúbe 35 min pri teplote 150°C. Neprekračujte limit a teplou! Môže vám to znehodnotiť farby a spôsobiť odlupovanie, či popraskanie motívov. Takto ošetrený riad už môžete umývať v umývačke riadu a originálne prestieranie na stôl je na svete.