Filter

Zoradiť podľa

Špeciálne pre tých maliarov, ktorí obľubujú techniku akrylovej maľby tu máme doplnky a pomôcky vo forme produktov na rôzne techniky.

 

Ako podklad, hlavne pri hobby technikách, kde chcete napríklad nafarbiť nejakú nádobu akrylovým náterom, odporúčame najprv použiť Primer alebo podkladovú bázu. Podľa materiálu vášho podkladu môžete zvoliť akrylový primer, alebo Bonding primer, či primer pastu. Všetky tieto produkty slúžia ako prvá vrstva medzi vyčisteným predmetom, ktorý chcete pomaľovať, a samotnou farbou. Je to akési lepidlo, vďaka ktorému farby na predmet lepšie priľnú a budú odolnejšie.

 

Pouring technika je iným názvom pre liatie akrylových farieb na podklad. Pri tejto technike je potrebné, aby akrylové farby neboli také husté ako obvykle bývajú, musia sa zriediť. Na to sa používa Pouring medium, je to tekutý produkt, ktorý zriedi akrylové farby bez toho, aby sa zmenila ich farebnosť. Žiadne mliečne alebo pastelové odtiene, ale pekná, výrazná a plná farba.

 

Ak by ste pri technike pouringu chceli vytvárať vo farbe malé bunky podobné okám, použite na to Silikónový olej. Primiešava sa do akrylových farieb a keď to potom vylejete na podklad, oká sa objavia samé.

 

Na zafixovanie akrylových farieb môžete použiť rôzne laky s lesklým ale aj matným efektom. Pri dielach s väčšími rozmermi, kde potrebujete zafixovať veľkú plochu jemnou vrstvou laku tak, aby nič nestekalo, odporúčame použiť laky v spreji. Laky na akrylové farby vytvoria na vašom diele ochrannú vrstvu proti poškodeniu.

 

Ak by sa vám náhodou stalo, že by ste na svoje štetce zabudli a oni zostali namočené vo farbe, alebo ste ich slabo umyli, vyskúšajte Univerzálny odstraňovač farby. Vďaka nemu očistíte zo štetcov akrylové, ale aj olejové farby a už viac nemusíte zaschnuté štetinky strihať, alebo štetec vyhodiť. Vieme, že to robíte. Ale už nemusíte.