Dutá ihla, plastová rúčka, 10 cm

Dutá ihla, plastová rúčka, 10 cm

Dutá ihla (Punch needle) či zatláčacia alebo slučkovacia ihla je nástroj na tvorbu jemnej výšivky či dekorovanie obliečok na vankúše, tvorbu koberčekov, gobelín... celý popis

Skladom
39
Kód produktu
PI010

2,39 € s DPH

SKLADOM

Popis produktu

Dutá ihla (Punch needle) či zatláčacia alebo slučkovacia ihla je nástroj na tvorbu jemnej výšivky či dekorovanie obliečok na vankúše, tvorbu koberčekov, gobelínou a nástenných tapisérií a iného textilu. Pomocou ihly sa vytvára výšivka so slučkami.

Použitie: Pripravte si textil, ktorý idete oslučkovať z rubovej strany a predkreslite si svoj motív. Myslite na to, že text musíte vždy nakresliť zrkadlovo obrátený, aby bol správne čitateľný z viditeľnej strany. Textil si upevnite do vyšívacieho krúhleho rámu a poriadne ho napnite. Textil musí byť napnutý čo najviac a po poklepaní musí vydávať zvuk podobný poklepu na bubón.

Vyberte si šnúrku či priadzu, ktorou chcete motív vytvoriť. Koncovú časť priadze prevlečte cez dutý otvor v ihle a zároveň aj cez okrúhly otvor v hrote ihly. Odmotajte si priadzu z návinu klbka. Pri práci musí byť vždy priadza odmotaná a voľná, inak by ste si pri napnutej šnúrke vytrhávali slučky a zničili prácu.

Vyšívanie začnite smerom po predkreslených líniách zatláčaním ihly do textilu.

Dutá ihla má plastovú rúčku a kovový hrot s kruhovým otvorom. Dĺžka celej ihly je 10 cm. Otvor ihly má priemer 2 mm.