Filter

Zoradiť podľa

Farby na keramiku

 

Nič nezútulní váš domov tak, ako ručné zdobený keramický riad, alebo kvetináče. Navyše ak si také niečo dokážete vytvoriť vy sami o to krajší pocit to vo vás zanechá keď sa na to pozeráte v pohodlí vášho domova.
Technike maľovania na keramiku prepadli ľudia už v stredoveku, keď bolo modelovanie keramického riadu na hrnčiarskom kruhu hitom. Dnes máte k dispozícií nespočetné množstvo inšpirácii na internete aj v knihách. Skúste skombinovať rôzne techniky dekorovania ako napríklad patinu alebo decoupage a môžete si vytvoriť naozaj originálne doplnky alebo darčeky pre vašich milovaných.

 

Farby na keramiku Ceramic od značky Pebeo vám k tomu poslúžia naozaj vynikajúco, pretože vyzerajú užasne na akomkoľvek predmete z hliny, keramiky, dreva alebo kovu, využijete ich ale aj pri maľovaní na sklo, plátno alebo plast. Farby na keramiku sú hobby farby, nejde o profesionálnu glazúru, preto sa ani nevypaľujú ale schnú na vzduchu cca 5 - 8 hodín. Odporúčame ich výlučne na dekoračné účely, maľujte teda na keramiku najmä z vonkajšej strany, tak aby neprišli do styku s jedlom a nápojmi. Výborne poslúžia aj na dekorovanie záhradných trpaslíkov, kvetináčov, sošiek a iných vonkajších ozdôb nielen z keramiky ale aj kovu. Obľúbené sú aj u detí, najmä pri maľovaní na rôzne predlohy vypálené z hliny, ktoré potom originálne dozdobia detskú izbu alebo poslúžia ako krásny darček. Ide o syntetické farby, takže sa riedia riedidlom, pomocou ktorého očistíte aj nástroje. Môžete použiť terpentín a minerálny lieh. Ak ste milovníkmi Mixed media, nebojte sa siahnuť aj po týchto farbách, na plátne vyzerajú naozaj skvelo, najmä v kombinácii s inými farbami či materiálmi.

 
 

Farby na keramiku - creActive.sk

 farby na keramiku

Farby na keramiku sú krásne lesklé, pri aplikácii štetcom nezanechávajú stopy. V prípade, že ideme kresliť svoj vlastný motív, môžete si predmalovať predlohu pomocou ceruzky, alebo použiť aj samolepiacu šablónu.

 

Ak má však váš materiál veľmi pórovitú štruktúru, odporúčame použiť podkladové médium. Nechajte ho uschnúť 24 hodín a môžete začať dekorovať. Vyskúšajte na okraj kvetináča naniesť hrubú štruktúrovaciu pastu, alebo vytvoriť efekt pieskovania pomocou piesku, malých kamienkov alebo aj kuskusu tmeišaného s lepidlom na keramiku. Fantázii sa medze nekladú.

 

Navyše, ak sa vám farby zdajú príliš tmavé Ceramic lightening médium zabezpečí ich zosvetlenie a to bez zníženia kvality farby. Tak čo, pustíte sa do toho aj vy?