Filter

Zoradiť podľa

Krištáľová živica


Krištáľová živica vám výborne poslúži pri výrobe vašich originálnych šperkov a doplnkov. Je to hmota, ktorá po vytvrdnutí ostane pevná a transparentná. Zalievať ňou možno aj glitre či sušené kvety. Takisto ju môžete využiť pri decoupage technike.


Ako si vyrobíte napríklad náušnice z krištáľovej živice?


Nemusíte sa obávať, v každom balení je priložený podrobný návod, ktorý ak dodržíte, úspech je zaručený. Práca s krištáľovou živicou je pomerne jednoduchá a nemusíte sa jej báť, no inštrukcie sa rozhodne oplatí dodržať. Ak sa vám náhodou na hotovom predmete objavia vzduchové bublinky, čo najskôr ich odstráňte tak, že ich prepichnete ihlou.


Ak by ste si predsa len netrúfli na tvorbu šperkov sami doma alebo vám len chýba kreatívna spoločnosť, prihláste sa na niektorý z kreatívnych kurzov a workshopov, ktorých ponuka stále rastie priamo úmerne s množstvom tvorbychtivých rúk :-)


Krištáľová živica nemusí byť len priehľadná. V ponuke nájdete aj farebné varianty ako modrá, žltá, zelená či farbivá do živice, ktoré je možné medzi sebou miešať a vďaka nim dosiahnete originálne odtiene.


O niečo šetrnejšia než klasická je BIO živica, ktorá obsahuje o 40 % menej toxínov. Z bezpečnostných dôvodov sa však neodporúča, aby s krištáľovou živicou pracovali deti alebo tehotné ženy.