Dutá ihla, šedá, priemer 5 mm

Dutá ihla, šedá, priemer 5 mm

Dutá ihla (Punch needle) či zatláčacia alebo slučkovacia ihla je nástroj na tvorbu jemnej výšivky či dekorovanie obliečok na vankúše, tvorbu koberčekov, gobelín... celý popis

Skladom
4 ks
Kód produktu
PI014

10,76 € s DPH

SKLADOM ks

Popis produktu

Dutá ihla (Punch needle) či zatláčacia alebo slučkovacia ihla je nástroj na tvorbu jemnej výšivky či dekorovanie obliečok na vankúše, tvorbu koberčekov, gobelínou a nástenných tapisérií a iného textilu. Pomocou ihly sa vytvára výšivka so slučkami.

Použitie: Pripravte si textil, ktorý idete oslučkovať z rubovej strany a predkreslite si svoj motív. Myslite na to, že text musíte vždy nakresliť zrkadlovo obrátený, aby bol správne čitateľný z viditeľnej strany. Textil si upevnite do vyšívacieho krúhleho rámu a poriadne ho napnite. Textil musí byť napnutý čo najviac a po poklepaní musí vydávať zvuk podobný poklepu na bubón.

Vyberte si šnúrku či priadzu, ktorou chcete motív vytvoriť. Koncovú časť priadze prevlečte cez dutý otvor v ihle a zároveň aj cez okrúhly otvor v hrote ihly. Odmotajte si priadzu z návinu klbka. Pri práci musí byť vždy priadza odmotaná a voľná, inak by ste si pri napnutej šnúrke vytrhávali slučky a zničili prácu.

Vyšívanie začnite smerom po predkreslených líniách zatláčaním ihly do textilu.

Dĺžka slučkovania a vysunutia ihly sa dá nastaviť podľa zvolenia vysunutia na rúčke ihly (A - najdlhšia ihla - úplne vysunutá, D - najkratšia ihla - najmenej vysunutá).

Dutá ihla má plastovú rúčku a kovový hrot s kruhovým otvorom. Dutá ihlac má tvar pera. Otvor ihly má priemer 5 mm.