GÉDÉO BIO Krištálová živica 300 ml, číra

GÉDÉO BIO Krištálová živica 300 ml, číra

Výrobca Pebeo

GÉDÉO Bio Krištáľová živica obsahuje až 50% podielu bio zložiek. Šetrnejšia k životnému prostrediu aj k vám, je až o 40% menej toxická ako klasická živica. Je ... celý popis

Skladom
34 ks
Kód produktu
766142

29,71 € s DPH

SKLADOM ks

Popis produktu

GÉDÉO Bio Krištáľová živica obsahuje až 50% podielu bio zložiek. Šetrnejšia k životnému prostrediu aj k vám, je až o 40% menej toxická ako klasická živica.

Je ideálna na zalievanie do foriem, lôžok, na plochy s vyvýšeným okrajom alebo aj ako ochranný lak.
Je možné ju použiť na všetky typy materiálov ako drevo, kov, plátno, silikón, plast, sklo a pod. Schne približne 12 hodín, úplné vyschnutzie po približne 24 hodinách (závisí od hrúbky nanesenej vrstvy).
Nemiešajte ju s klasickou krištálovou živicou.
Náradie očistite suchou handričkou a 70% alkoholom.

Balenie obsahuje dvojzložkovú epoxidovú sadu na odlievanie - živicu a tvrdidlo, 1 pár ochranných rukavíc, 2 odmerky a 2 drevené špachtličky.

Využitie: priehľadné dekoratívne predmety, šperky a bižutéria, dekorácia povrchov. Vrstva by nemala presahovať 5 cm.

Je možné ju tónovať farbami PEBEO Vitrail alebo farbivami do živice, prípadne alkoholovými atramentami Media Ink.

Čas tvrdnutia: na povrchu 12 hodín, kompletne 24 hodín.

Skladovanie: 6 mesiacov po otvorení. Skladovacia teplota: 15°C - 25°C. Chrániť pred mrazom.

Inštrukcie:
1. V nádobe zmiešajte 1 časť objemu tvrdidla (B) s dvomi časťami objemu živice (A).
2. Dôkladne zamiešajte obe zložky (hlavne v rohoch nádoby). Miešajte pomaly, aby sa Vám nevytvorili bubliny. Priehľadnú živicu teraz môžete tónovať a farbiť. Znovu premiešajte (hmotu môžete preliať aj do druhej nádoby, aby ste zaistili, že v rohoch neostala nepremiešaná živica), aby bola zaistená homogenita a optimálne tvrdnutie hmoty. Nechajte postáť cca 5 minút, aby sa eliminovali bublinky vzniknuté pri miešaní.
3. Premiešanú hmotu nalejte do Vami zvoleného objektu. Podľa povrchu objektu je vhodné zvážiť vymazanie povrchu vazelínou Gedeo (ref. 766320).
4. Odliatok nechajte vo forme vytvrdnúť počas 24 hodín. Tvrdnutie urýchlite, pokiaľ formu so živicou umiestnite k zdroju tepla.
5. Pripravenú a zmiešanú živicu spotrebujte do 45 minút.

Po vytvrdnutí Bio živica nevydrží dlhší kontakt pri teplotách nad 50 °C alebo pod 0 °C.


Tipy: Ak potrebujete odmerať množstvo živice potrebnej k vyplneniu Vami vybranej formy, naplňte formu až po okraj vodou a vodu prelejte do odmerky. Na stupnici si odmerajte 1/3 pre tvrdidlo a zvyšok dolejte živicou. Pred naliatím živice je ale odmerku aj formu potrebné poriadne vysušiť od vody. Ak potrebujete získať vysoký lesk, použite lesklý lak Gedeo.

Upozornenie:
Používajte vhodný ochranný odev, rukavice a ochranné okuliare. Uchovávajte mimo dosahu detí. Zabráňte styku s potravinami. Pri požití alebo zásahu očí (oči poriadne vypláchnite vodou) vyhľadajte bezodkladne lekársku pomoc a ukážte im tento obal.
Epoxidová živica je nebezpečná pri prehltnutí alebo pri kontakte s pokožkou. V prípade zasiahnutia očí spôsobuje vážne poškodenia zraku. Je toxická pre vodné organizmy.