MODELOVANIE

GÉDÉO Sadra 1 kg, živicová

Skladom 30 ks
Kód produktu 766313
Farba
Materiál
Rozmery
Výrobca PEBEO

9,31 € s DPH

Popis produktu

Gédéo Sadra so živicou je sádra prvotriednej kvality. Vďaka výnimočnej tvrdosti po zatuhnutí sa podobá polyesterovým živiciam. Odporúča sa pre odliatky, pri ktorých je vyžadovaná jemnosť, pevnosť a belosť. Vhodná na vytváranie či už umeleckých alebo všedných odliatkov rôznych predmetov. Dá sa brúsiť, lepiť, farbiť, parfumovať, maľovať alebo lakovať pomocou iných produktov Gédéo.

Skladovanie: niekoľko mesiacov na suchom mieste.
Čistič: mydlová voda.
Upozornenie: nevdychujte ani neprehĺtajte sadrový prach.

POSTUP PRÍPRAVY:
1) Miešajte s vodou v pomere 1 časť objemu vody k 3 častiam objemu sadry. 2) Do čistej nádoby nalejte vodu. Vezmite potrebné množstvo sadry, rozprášte na celý povrch hladiny a nechajte 1 minútu odstáť. Následne miešajte pomocou špachtle 1 minútu.
3) Zmes opatrne nalejte proti jednej strane formy.
4) Nechajte stuhnúť, pred vybratím odliatku z formy počkajte 30 minút. Na urýchlenie schnutia môžete predmet umiestniť do blízkosti zdroja tepla alebo ho na niekoľko minút vložte do mikrovlnnej rúry.

TIPY: Na odmeranie presného množstva sadry a vody postupujte nasledovne: vyplňte formu až po okraj vodou, ktorú potom prelejte do vhodnej odmerky. Polovicu objemu vody z odmerky vylejte a prilejte 3 násobok tohto zvyšného objemu vody v sadre. Týmto spôsobom získate kvalitnú zmes v požadovanom objeme. (napr. 1 kg živicovej sadry plus 0,35 vody = 0,65l sadrovej zmesi pripravenej na odliatie).

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.