MODELOVANIE

GÉDÉO Sadra 1 kg, tvrdá

Skladom 22 ks
Kód produktu 766314
Farba
Materiál
Rozmery
Výrobca PEBEO

6,98 € s DPH

Popis produktu

Gédéo sádra tvrdá je kvalitná sadra na umelecké odliatky. Ponúka výnimočnú presnosť a pevnosť. Vďaka jej hrubšej zrnitosti a poréznosti sa na ňu dá ľahko maľovať. Vhodná na vytváranie najrôznejších reliéfov a ornamentov. Dá sa brúsiť, lepiť, farbiť, parfumovať, maľovať alebo lakovať pomocou iných produktov Gédéo.

Skladovanie: niekoľko mesiacov na suchom mieste.
Čistič: mydlová voda.
UPOZORNENIE: nevdychujte ani neprehĺtajte sadrový prach.

POSTUP PRÍPRAVY:
1) Miešajte s vodou v pomere 1 časť objemu vody k 2,5 častiam objemu sadry. 2) Do čistej nádoby nalejte vodu. Vezmite potrebné množstvo sadry, rozprášte ju na hladine a nechajte 1 minútu odstáť. Následne miešajte pomocou špachtle po dobu 1 minúty.
3) Zmes opatrne nalejte po jednej strane formy.
4) Nechajte stuhnúť, pred vybratím odliatku z formy počkajte 30 minút. Na urýchlenie schnutia umiestnite k zdroju tepla alebo na pár sekúnd vložiť do mikrovlnnej rúry..

TIPY: Na odmeranie presného množstva sadry a vody pre vyplnenie zvolenej formy postupujte nasledovne: najprv vyplňte formu až po okraj vodou, ktorú prelejte do vhodnej odmerky. Polovicu objemu vody z odmerky vylejte a pridajte 2,5 násobok objemu sadry. Týmto spôsobom získate kvalitnú zmes v požadovanom objeme.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.