Zrkadlová miska s ružičkami

Naspäť07. 06. 2018 Návody

Ak chcete ďalší typ na využitie sprejov na tvorbu zrkadla, vyskúšajte si zhotoviť túto krásnu sklenenú misku s ružičkami, ktorú môžete použiť na ozdobu, ako aj na servírovanie pri rôznych príležitostiach.Použitý materiál a pomôcky:
Pri sklenených tanieroch a miskách pracujte vždy na zadnej časti,  aby sa ani pri častom používaní nepoškodil vzor. Vystrihnite si vzor ruží, dôkladne odmastite misku a vysušte ju. Vzor ruží následne prilepte pomocou decoupage lepidla s lakom, najskôr naneste lepidlo na vzor, potom aj na zadnú časť, pričom sa snažte lakovať iba vzor. Keby ste náhodou vyšli mimo, utrite ho handričkou.

Po usušení naneste na ryžový papier maslovú akrylovú farbu. Farby ruží budú tak vyzerať z prednej strany sýtejšie.

Snažte sa zostať na ornamente tak ako pri laku. Prípadné vybehnutie zo vzoru utrite handričkou.

Keď farby uschnú, naneste na celý zadný povrch sprej na tvorbu zrkadla na sklo. Nanášajte ho pri otvorenom okne, alebo v dobre vetranej miestnosti.


Nečakajte kým farba uschne, aj keď schne veľmi rýchlo, ale pomocou handričky miestami jemne vysajte farbu.
Následne naneste čiernu akrylovú farbu na zadnú časť misky. Tam kde ste utreli zrkadlovú farbu, krásne vynikne čierna a dodá miske antický vzhľad.

Po uschnutí naneste striebornú metalickú akrylovú farbu.Môže sa stať, že zrkadlová farba vám pretečie na prednú stranu misky. Jednoducho ju zoškrabte.

Kraje misky nafarbite tiež pomocou tupovacie štetca striebornou metalickou akrylovou farbou.

Nakoniec naneste na celú zadnú časť ľubovoľne buď matný alebo lesklý lak.

Nápad, foto a vyhotovenie: Pagi Decoplage