Filter

Zoradiť podľa

Z histórie šperkov


Šperky ľudia nosili už od nepamäti a mali predovšetkým ozdobný charakter – najskôr sa nosili rôzne ozdobné predmety z peria či dreva. Drahé kovy sa začali využívať až v stredoveku. Postupne sa začali osádzať rôznymi drahými kameňmi ako diamant či briliant.


Poslanie šperkov je spájané aj s náboženstvom. V súčasnosti sú šperky aj akýmsi znakom prestíže a životnej úrovne ich nositeľov.


Živica a lôžka


Ste milovníčkou šperkov a chcete niečo originálne?


Vyrobte si vlastné náušnice, brošne, prstene, náramky alebo dotvorte svoje oblečenie originálnymi ručne zdobenými gombíkmi alebo sponkami v rôznych prevedeniach – starostrieborné, starobronzové, medené. Nevynechajme ani pánov. Dozdobte partnerove sako originálnymi manžetovými gombíkmi.


Chcete zažiariť na párty niečím luxusnejším?


Vyberte si z ponuky lôžok potiahnutých zlatom, striebrom či platinou.


Ako si vyrobíte vlastnú bižutériu?


Pri vašej práci Vám radi pomôžeme – vyberte si z našej ponuky lôžok na šperky – náušnice, prstene, náramky, brošne, gombíky či sponky. Pri ich výrobe vám poslúži aj krištáľová živica alebo priehľadné sklenené kabošony, ktoré ju nahradia.

 


Hľadáte inšpiráciu?


Na internete je už mnoho DIY nápadov a návodov na módne doplnky. Nechajte sa inšpirovať a skúšajte, alebo sa nechajte viesť vlastnou fantáziou a vytvorte tak originálne šperky, ktoré nikto iný nemá.