Shamballa

Naspäť25. 08. 2015 Návody

Shamballa náramky sú módnym hitom už niekoľko posledných rokov.
Ale čo Shamballa vlastne znamená a čo sa za tým skrýva?

Shamballa (tiež známa ako Shambhala alebo Shambala) je legenda skrytého kráľovstva, ktoré sa uvádza v rôznych antických textoch a nachádza sa niekde v strednej Ázii. Je to kráľovstvo Shamballa, alebo Čistá Zem, miesto, kde sa spája nebo so zemou a kde ľudia nachádzajú šťastie a pokoj. Nie je však určené pre všetkých, obývajú ju iba ľudia s vysokou úrovňou karmy, nadpriemerne vzdelaných a inteligentných. Kráľovstvo má mať 32 kráľov, z ktorých každý vládne 100  rokov, pričom prvý kráľ nastúpil v čase Budhu. Traduje sa, že posledný kráľ zvíťazí nad zlom a celému svetu prinesie pokoj a mier.

Západný svet bol fascinovaným bájnym kráľovstvom Shambally a čerpal z neho inšpiráciu v umení aj literatúre. Tibeťania verili v mystickú a liečivú silu svojich šperkov. Shamballa náramky ukľudňujú myseľ, navodzujú vnútorný pokoj a duševnú rovnováhu.

Ich európsky komerčný boom začal v roku 1994 v Paríži, kde ich Mads Kornerup začal predávať vo svojom klenotníctve.

Shamballa náramky boli pôvodne vyrábané k hematitu a kovových korálikov, postupne sa však prispôsobili módnym trendom a dnes sú tvorené prevažne z kryštálových shamballa korálok mnohých farieb, dopĺňané hematitom – kameňom ochrany, ktorý uvádza do rovnováhy telo, myseľ a ducha a tiež aj ónyxom – kameňom ochrany prinášajúcim šťastie ale tiež chrániacim pred zlými vplyvmi. Na ich výrobu sa však používajú aj plastové a sklenené korálky, minerály, diamanty a pod. 

Dnešná móda prináša rôzne variácie týchto náramkov, zopár obrázkov na inšpiráciu nájdete nižšie (zdroj: internet)

Shamballa1.jpg

 

Shamballa3.jpg

Shamballa4.jpg

Shamballa5.jpg

Shamballa6.jpg

 

Shamballa7a.jpg

Shamballa8.jpg

Shamballa9.jpg

Shamballa10.jpg

Shamballa13.jpg

Shamballa14.jpg

Shamballa15.jpg

Shamballa20.jpg