ŽIVICA A LÔŽKA

Pentart krištálová UV živica, 20 ml, hard

Skladom 4 ks
Kód produktu 40089
Farba
Materiál
Rozmery
Výrobca Pentart

6,76 € s DPH

Popis produktu

Pentart krištáľová UV živica (UV resin) je jednozložkový produkt, tvrdnúci vďaka UV svetlu. Využíva sa na odlievanie malých živicových odliatkov, v tenkej vrstve slúži ako lesklá povrchová úprava podobná laku. Od hrúbky vrstvy naliatej živice sa odvíja dĺžka vytvrdzovania UV svetlom. Na tenké vrstvy stačí približne 20 sekúnd na UV svetle, na hrubšie vrstvy pôsobí svetlo dlhšie – niekedy aj viac ako 2 minúty. Dôležité pri práci s touto živicou je zabezpečiť, aby svetlo preniklo cez všetky vrstvy živice. Preto odporúčame pri hrubých objektoch liať živicu po vrstvách (jedna vrstva by nemala byť hrubšia ako 3 mm) a priebežne ju vytvrdzovať.

Živica s označením HARD je určená najmä na nanášanie v tenších vrstvách ako finálny lak, ale môže sa použiť aj s malými formami. Po vytvrdnutí zostáva pevná a odolná voči oderu.

Živica s označením SOFT zostáva aj po vytvrdnutí flexibilná, s mäkším, gumovitým povrchom.

Živicu je možné farbiť špeciálnymi farbivami na živicu, alkoholovými atramentmi Media Ink, mica práškami, dekorovať glitrami, kovovými a farebnými vločkami či plátkami. Pri farbení UV živice je dôležité, aby po pridaní farbív ostala stálne priehľadná, aby ju UV svetlo mohlo presvietiť a vytvrdiť ju. Pokiaľ ju zafarbíte viac, je potrebné ju postupne vrstviť. Po vytvrdení je možné UV živicu upravovať brúsením a vyhladzovaním.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií.