Ovčie rúno na plstenie česané, 20 g, 28 pastelová šedozelená

Ovčie rúno na plstenie česané, 20 g, 28 pastelová šedozelená

Ovčie rúno na plstenie jemne česané nazývané aj plsť poteší každého kreatívca, ktorý tvorí technikou plstenia. Balenie obsahuje 20 g ovčieho rúna.  Plstiť v po... celý popis

Skladom
3 ks
Kód produktu
ORJ-28

1,93 € s DPH

SKLADOM ks

Popis produktu

Ovčie rúno na plstenie jemne česané nazývané aj plsť poteší každého kreatívca, ktorý tvorí technikou plstenia. Balenie obsahuje 20 g ovčieho rúna.

 Plstiť v podstate znamená s obrovskou trpezlivosťou premeniť nespradené vlnené vlákna merino vlny na „látku“. Štandardne sa používajú dve techniky: suché a mokré plstenie. Pri suchom plstení sa používa špeciálna ostrá ihla na plstenie, ktorá má na svojom konci háčik, ktorý zabezpečí, že pri každom vpichu do nespracovanej vlny sa vlna postupne uplsťuje. Touto technikou sa plstia nádherné figúrky, brošne, šperky atď. Pri mokrom plstení sa namáča vyložená vlna mydlovou vodou a pomocou jemných pohybov sa vlna postupne plstí. K výsledku sa dopracovávam rôznymi technikami: trením, rolovaním, hádzaním – v závislosti od toho, aký výsledok chceme dosiahnuť.

Na plstenie sa používajú rôzne typy živočíšneho vlásia a chlpov – najčastejšie to býva ovčie rúno, v rôznych prevedeniach. Naša jemná merino plsť sa používa na tvorbu predmetov, ktoré prichádzajú do styku s pokožkou. Nehryzie.

Hrúbka: 24 µ

Hmotnosť: 20 g