GÉDÉO Siligum 300 g

GÉDÉO Siligum 300 g

Výrobca Pebeo

Gédéo Siligum je dvojzložková, rýchle tuhnúca (10 minút) silikónová pasta, ktorá sa používa na vytváranie foriem prevažne malých predmetov (maximálne do veľkost... celý popis

Skladom
2 ks
Kód produktu
766329

34,69 € s DPH

SKLADOM ks

Popis produktu

Gédéo Siligum je dvojzložková, rýchle tuhnúca (10 minút) silikónová pasta, ktorá sa používa na vytváranie foriem prevažne malých predmetov (maximálne do veľkosti 15 cm) a plochých dekorácii. Veľmi pružná a odolná. Dokončené formy môžu byť opakovane použité pre vytvorenie až 50 odliatkov. Vhodná na tvorbu predmetov zo sadry, živice, vosku alebo kovov s nízkym bodom tavenia (< 160 °C).

Skladovanie: 12 mesiacov v originálnom balení na suchom mieste.

Čistič: mydlová voda
Návod na použitie:
1) Zmiešajte jednu časť objemu modrej zložky k jednej časti objemu bielej zložky. Rýchlo ich v ruke zmiešajte a uváľajte (cca 1 minútu). Keď budete mať zmes jednotnú, bledo modrú farbu, tak je pripravená na použitie. Rýchle ju vytvarujte do guľôčky, priložte a pritlačte ju na predmet položený naplocho na pracovnej ploche a prekryte ju rovnomernou vrstvou pasty, hrúbky približne 3 až 4 mm.
2) Pracovný čas: maximálne 3 minúty?
3) UPOZORNENIE: rýchlo tuhne – behom 5 minút?
4) Oddeľte vytvorenú formu a nalejte "reprodukčný" materiál: sadru, živicu..
5) Vyberte odliatok z formy?
6) Nechajte uschnúť a potom dekorujte.

TIPY: Pokiaľ pracujete s väčšími predmetmi, tak si zo sadrových pásikov vytvorte podporné puzdro. K predĺženiu času potrebného pre nanesenie pasty Siligum, vložte hotovú zmes pred začatím práce na niekoľko minút do chladničky . Pre zamedzenie tvorby vzduchových bubliniek, začnite zatlačovaním "Siligumovej" guľôčky na jednej strane predmetu a postupne pracujte smerom k ostatným okrajom. Pokiaľ vytvárate odliatky zo živice, tak najskôr formu vymažte Gédéo vazelinou (ref. 766320).

Obsah 300 g Siligumu pokryje plochu cca 45 x 45 cm.

Súvisiace produkty