Filter

Zoradiť podľa

Farby na textil Nerchau


Ak chcete kvalitné farby na textil, tie od nemeckej značky Nerchau vás určite nesklamú. Sú to hlavne prírodné a kombinované textílie na ktorých perfektne držia. Oživte tak vaše bavlnené tričká, či ľanové tašky. Ak však obsahujú syntetiku (maximálne do 20%), nezúfajte. Farby na textil Nerchau sú naozaj kvalitné farby a po ich zafixovaní nepraskajú, ani sa nelúpu.

 

 Farby na textil Nerchau - použitie

 

Nerchau ako jeden z mála výrobcov ponúka farby zvlášť na svetlý a tmavý textil. Farby na tmavý textil Nerchau obsahujú viac pigmentov a majú tak naozaj výbornú kryciu schopnosť aj na čiernom textile. Motív nie je potrebné podmaľovávať bielou, farby budú krásne a žiarivé. Môžete ich samozrejme použiť aj pri maľovaní na svetlý textil.

 

V prípade, že máte doma farby na svetlý textil a chcete ich použiť na tmavý podklad odporúčame si motív najprv namaľovať bielou, aby ste sa vyhli niekoľkonásobnému nanášaniu farby.

farby na textil nerchau 

Farby na textil Nerchau sú riediteľné vodou a majú svetlostále pigmenty. V ponuke je veľké množstvo sýtych jednofarebných alebo metalických odtieňov. Vytvorte si ešte viac odtieňov ich zmiešaním a namaľujte umelecké diela na vaše oblečenie, tašky, dáždniky, obrusy či obliečky.

 

Tieto farby na textil môžete nanášať štetcom, tupovaním, použiť ich v práci so šablónami, pri sieťotlači alebo pečiatkovaní. Farby sa vpijú do vlákna a po zaschnutí nepraskajú a neodlupujú sa. Po úplnom vyschnutí je potrebné ich zafixovať zažehlením po dobu 3-5 minút, teplotu žehličky nastavte podľa druhu použitého textilu. Zažehľujte vyvrátené naruby alebo cez papier na pečenie. Odporúčame prať z rubovej strany do 60°C, metalické odtiene iba do 40°C.