Farba na sklo, 30 ml, fialová

Farba na sklo, 30 ml, fialová

Výrobca PENTART

Farby na sklo (Glass paint) od značky Pentart sú rýchloschnúce farby, riediteľné alkoholovým riedidlom Pentart. Základné odtiene sú nepriehľadné, metalické a tr... celý popis

Skladom
8 ks
Kód produktu
781

3,38 € s DPH

SKLADOM ks

Popis produktu

Farby na sklo (Glass paint) od značky Pentart sú rýchloschnúce farby, riediteľné alkoholovým riedidlom Pentart. Základné odtiene sú nepriehľadné, metalické a trblietavé odtiene sú priehľadné. Výborne poslúžia na maľovanie na sklo, pekne vyniknú najmä pri tvorení technikou vitráž.Pri tvorení s týmito farbami je dôležité, používať väčšie množstvo naraz, aby sa farby pekne premiešali a zliali sa do seba. Takýmto spôsobom vytvoríte nádherné farebné prechody.

Použitie: Zvolený motív si najprv prekreslite na sklenený základ pomocou kontúry na sklo. Celý motív z vystúpených obrysov nechajte poriadne vyschnúť. Následne vypĺňate vzniknuté plochy farbami na sklo. Pri priehľadných farbách môžete prejsť aj cez kontúry a stále budú viditeľné. Pri sýtych výrazných farbách kontúry neprekrývajte, hrozí, že vám v motíve zaniknú. Vyfarbený motív nechajte zaschnúť niekoľko dní, aby uschli aj hrubšie vrstvy farby. Motív nakoniec môžete dotvoriť farebnými kontúrami, alebo tie kontúry, ktoré vám zanikli môžete na vrch znovu jemne dokresliť.

Tip: Nepriehľadné odtiene môžete rozmiešať s transparentným odtieňom a zmeniť ho takisto na priehľadný farebný odtieň.

Sklenená nádobka s kovovým vrchnákom má objem 30 ml.