Filter

Zoradiť podľa

Krakelovacie farby

 

Na to, aby vaše veci nadobudli starožitný vzhľad, nemusíte čakať roky. Stačí, ak zapojíte vašu kreativitu a vytvoríte si spolu s krakelovacími farbami a pastami (cracking paint system a cracking paste) popraskaný vzhľad na čomkoľvek. Technika, pri ktorej si takýto vzhľad viete vytvoriť, sa volá krakelovanie. Pri krakelovaní sa používajú dvojzložkové krakelovacie farby na vodnej báze, ktoré po uschnutí popraskajú a vytvoria „vintage“ efekt na akomkoľvek povrchu.

 

 

Krakelovacia technika sa výborne dopĺňa s decoupage, teda servítkovou technikou. Dekorovaný povrch môžete dozdobiť zaujímavým vzorom zo servítky alebo z ryžového papiera.

 

Krakelovacie pasty

 

Pri krakelovacej technike môžete využiť aj krakelovacie pasty. Ich použitie je rovnaké ako pri krakelovacích farbách. Veľkosť a intenzita prasklín je ovplyvnená vrstvou nanesnej krakelovacej farby alebo pasty. Krakelovacia pasta je na rozdiel od krakelovacej farby vhodná aj na šablónovanie.

 

Vyskúšajte si s našimi farbami a pastami krakelovanie nábytku, rozličných doplnkov vo vašom domove, šperkov, či dokonca stien. Krakelovanie môžete na sklo, drevo ale aj rôzne iné materiály.