MODELOVANIE

CERNIT Metallic 56g, 051 zlatá zelená

Skladom 3 ks
Kód produktu 870056051
Farba
Materiál
Rozmery
Výrobca The Clay And Paint Factory

2,02 € s DPH

Popis produktu

Cernit je polymérová hmota určená na modelovanie. Používa sa na výrobu bižutérie a šperkov - náušníc, korálok, príveskov, sponiek, brošní, postavičiek. Veľmi obľúbené je zdobenie šálok, hrnčekov a tiež príborov, výrobu dekorácií a bytových doplnkov, tvorbu s deťmi a podobne. Veľmi často sa kombinuje aj s krištálovou živicou.

Použitie: Polymérová hmota Cernit je vláčna, elastická a jej spracovanie je veľmi jednoduché. Jednotlivé farby sa dajú navzájom miešať, čo umožňuje vytvárať stále nové a nové odtiene. Pri práci s Cernitom je dôležitá čistosť pracovnej plochy, náradia aj rúk. Cernit sám farbu nepúšťa.
Hmota reaguje intenzívne na teplotu - za tepla je vláčna a mäkká a za studena pevná. Ak hmota pri modelovaní príliž zmäkne, vložte ju na pár minút do chladničky až potom pokračujte v práci.

Vytvrdzovanie: Hmota tvrdne 30 minút pri pečení v rúre na 110 - 130 °C. Vytvorené predmety nechajte chvíľu odstáť, nevkladajte ich do rúry hneď po vymodelovaní. Po zapečení môžete hotové predmety ďalej povrchovo upravovať farbami alebo lakom. Maľovať na Cernit odporúčame akrylovými farbami. Povrch je následne nutné prelakovať - používajte vždy lak na to určený. Vytvrdnutú hmotu je možné brúsiť aj vŕtať.

Hmotu Cernit je možné kombinovať aj s ostatnými polymérovými hmotami, ktoré majú rovnaký spôsob tvrdnutia.

Polymérová hmota Cernit je určená pre prácu s deťmi od 8 rokov.

Balenie obsahuje 56g polymérovej hmoty.