Antikovací gél, 150 ml, hnedá

Antikovací gél, 150 ml, hnedá

Výrobca PENTART

Antikovací gél (Antiquing gel) je vodou riediteľná farba v konzistencii gélu, ktorá sa ľahko zotiera a vytvára tak starý, ošúchaný vzhľad na dekorovanom povrchu... celý popis

Skladom
0 ks
Kód produktu
38815

4,46 € s DPH

Popis produktu

Antikovací gél (Antiquing gel) je vodou riediteľná farba v konzistencii gélu, ktorá sa ľahko zotiera a vytvára tak starý, ošúchaný vzhľad na dekorovanom povrchu - vintage efekt. Skvelo vynikne na povrchoch s reliéfom vytvoreným šablónovaním, alebo zvýrazní popukané miesta pri technike krakelovania.

Použitie: Vybraný predmet natrite najprv matnou akrylovou farbou alebo kriedovou farbou Dekor Paint a nechajte ich zaschnúť. Prípadne vytvorte reliéf pomocou šablóny a šablónovacích pást alebo štruktúrovacej pasty. Následne naneste antikovací gél v inom odtieni ako bol pôvodný prvý náter. Odtiene môžete navzájom kombinovať a miešať, aby ste dosiahli realistickejší výsledný efekt.
Kým je náter antikovacieho gélu mokrý, môžete ho zotierať pomocou jemne navlhčenej handričky. Pomocou vytvárania tlaku a silnejšieho zotierania odstránite viac gélu. Antikovací gél vám pomôže dosiahnuť pravý antický vzhľad vašich predmetov.  Takto ozdobený predmet môžete finálne zalakovať alebo ošetriť priehľadnou voskovou pastou.

Balenie má objem 150 ml.