Počarbané tenisky:)

Naspäť17. 05. 2016 Návody

15. máj bol medzinárodný deň rodiny, preto som zobrala do rúk zákazku, ktorá je tak trošku rodinná. Zákazníčka chcela pomaľovať tenisky pre seba a jej dcérku. Ako motív si zvolila tri motýliky, ktoré majú predstavovať ju a jej dve dcérky. Ako som jej splnila želanie? Tu je postup, budem rada, keď sa inšpirujete a svoje fádne „číny“ trošku „upgradeujete“ :D Prikladám aj fotky s inými motívmi. 

Čo budeme potrebovať?

  • plátenné tenisky
  • marker (gélové pero)
  • fixky na textil (lepšie sú fixky na tmavý textil, krajšie ukážu, lepšie zakryjú výrazný reliéf látky)
  • pevnú ruku :)

Ako na to?

Tenisky by mali byt plátenné a najlepšie bledej farby, aby na nich farby nezanikli. Tenisky si vystužte rolkou z papiera, ak sú nové, vystuženie býva súčasťou balenia, ak nie, vyrobte si, prípadne použite rolku z toaletného papiera.

 Markerom si načrtnite obrázky.

Vyfarbite väčšie plochy. Väčšie plochy sú v tomto prípadne fakt maličké, preto najlepšie vám poslúžia fixky s tenším hrotom Setaskrib 2 mm (nové v ponuke:) Keďže ide o jednoduchší motív, oživila som ho tak, že som sa vyšantila s ligôtkami, použila som glitrové fixky, ktoré môžete jednoducho nahradiť:

a) namaľujte podklad (v tomto prípade ružovou fixkou)

 b) jemne prejdite metalickou fixkou (tým, že štruktúra textilie je výraznejšia, farba sa zachytí len miestami a tým docielite glitrový efekt.

 Namaľujte detaily.

Keď fixky zaschnú, markerom vytieňujte, vyfarbite brušká.

 Ešte autogram...

Tenisôčky sú pripravené na prvé krôčky:) Tentoraz som fixky nefixovala žehlením, je to takmer nemožné, preto odporúčam tenisky čistiť len v rámci ručného prania.

Fantázii sa medze nekladú, tenisky môžte vyzdobiť akýmkoľvek motívom.

Autor: Qtinca-galeria floral