Maľovanie fixkami na textil - Líškotaška:)

Naspäť07. 05. 2016 Návody

Keďže leto sa nám blíži a my zhadzujeme ťažké odevy a zbytočné zvršky, podobne ako naši štvornohý miláčikovia, proste sa odľahčujeme, je na čase zbaliť do skrine aj ťažké kabely, tašky a vykročiť von, na nákup, či na pláž s ľahučkou originálnou plátenou taštičkou.

A ako sa k takej origoš taštičke dopracovať?

Nech sa páči originálny návod:

Malovanie na textil

Čo budeme potrebovať:

1. Najprv si do tašky treba vložiť podložku, ja som použila véééľku knihu, ale stačí aj kartón, ktorý poslúži aby sa vám fixky nepretlačili na druhú stranu. Keď použijete knihu, nezabudnite si dať ešte papier medzi tašku a knihu, aby ste ju nezničili a nepočúvali od svojej lásky, že tá kniha stála 130 eur a podobne :D

2. S markerom alebo perom si načrtnite obrázok. Ak sa necítite na to, že obrázok nakreslíte priamo na tašku bez prípravy, skúste najprv ceruzku :).

3. Potom začnite vyfarbovať, ja najprv vyfarbujem veľké plochy a biele plochy (pretože bielu fixku dávam v dvoch vrstvách, aby pekne vynikla). Nechajte zaschnúť.

4. Následne sa vrhnite na vyfarbovanie detajlov. Nebojte sa použiť aj niečo extravagantnejšie, napríklad metalickú fixku, dodá obrázku nádych luxusu. Ale s mierou, aby nedodala nádych gýču :)

5. Fixky nechajte zaschnúť.

6. Nakoniec markerom alebo perom obrázok vytieňujte a dokreslite detajly.

7. Obrázok nechajte dôkladne vyschnúť. Potom vložte jeden papier na pečenie do tašky, druhý cez obrázok a zažehlite. Nezabudnite si nastaviť žehličku podľa inštrukcií na taške (na II.stupeň).

8. Zažehlujte cca 5 minút, aby sa fixky dobre zafixovali:)

9. Wualááá taška je hotová, pripravená odniesť čo potrebujete a určite s ňou zažiarite, lebo je vaša a origoš, nikto takú nemá :)

Ďakujem za pozornosť a želám vám krásne farebné dni:)

Autor: Qtinca-galeria floral