Maľované tenisky, banánové tenisky :)

Naspäť01. 06. 2016 Návody

Minule sme si maľovali tričko s námetom melónov, aby sme mali pestré leto. Natoľko sa mi tento námet zapáčil, že som sa rozhodla aj pre voľné pokračovanie.

Keď už handmade tričko, prečo nie tenisky? No teraz namiesto melónov použijem iné chutné ovocie... banány :D Sú pestré, jednoducho sa kreslia a rozhodne osviežia nielen tvoj outfit ale aj náladu. Ak súhlasíš a rád/a by si si niečo takéto zhotovil/a, stačí zbehnúť do obchodu pre nejaké biele plátenky s čo najväčšou plochou na maľovanie. Ďalej potrebuješ už len žltú farbu na textil Fabric paint od Pentart-u a čiernu kontúrku Setacolor od Pébéo. Ostatné veci ako ceruzku, štetec a žehličku snáď nájdeš tiež.

Postup je v podstate jednoduchý, stačí mať nacvičené predkresľovanie banánikov a následne to môžeš vyskúšať priamo na teniskách. Potom žltou farbou vyfarbíš obrysy, akoby to bola omaľovávanka. Na záver príde to najdôležitejšie. Kontúrkou vytvor nedbalými ťahmi a tieňovaním konečný vzhľad banánu. Nezabudni, že čím ležérnejšie to budeš obťahovať, tým lepší efekt dosiahneš. Dáávaj si pozor aby si si popri opieraní ruky nerozmazala kontúrku, nedá sa zmazať. Množstvo čiernej farby na banánoch si musíš ukorigovať sám/a. Myslím, že tie moje vyzerajú asi ako 5-dňové :D Teraz stačí len zažehliť, resp v tomto prípade je vhodné použiť fén na vlasy na zafixovanie :) a môžeš zobrať svoje banániky... ehm... tenisky na prechádzku :) Príjemné leto prajem!

Čo som použila?

žltú farbu na textil značky Pentart

kontúrka PEBEO

Autor: Zuzana Morvayová