Filter

Zoradiť podľa

Umenie


Súčasná doba zažíva boom v umení. V maľovaní vznikajú nové techniky, vyzdvihuje sa individuálny umelecký štýl, niektorí umelci sa vracajú stovky rokov dozadu a oprašujú a inovujú staré štýly maľby. Maľuje sa na plátno, drevo, keramiku, sklo, kov, textil a novým trendom sa prispôsobuje aj ponuka umeleckých potrieb, ktorá umožňuje tvoriť nielen profesionálom, ale aj amatérom v pohodlí domova.


Umelecké potreby


Či už ste umelec alebo iba rozmýšľate, že sa pustíte do tvorenia, potrebujete kvalitné umelecké potreby. V našom eshope nájdete viac ako tisíc umeleckých a maliarskych potrieb.


Začínate a učíte sa len kresliť?


Aj pre začiatočníka je dôležitá kvalitná kresliarska výbava. Vyberte si zo značiek KOH-I-NOOR a DERWENT, najkvalitnejších výrobcov na trhu. Máme pre vás ceruzky, pastelky, uhlíky, grafity v rôznych používateľských sadách.

 


Prechádzate na vyšší level a zoznamujete sa s farbami a ich intenzitou?


Vyskúšajte najskôr suché techniky. V ponuke máme mäkké, akvarelové, či olejové pastely v rôznych sadách – základná obsahuje 12 kusov, pre náročnejších sú na predaj 24 kusové, 36 kusové a 72 kusové sety značky Mungyo, ktoré sú vo forme ceruziek alebo v kriedovom prevedení.

Suché techniky majú tendenciu sa aj pri jemnom dotyku či prievane znehodnotiť. Preto svoje dielo ihneď zafixujte fixatívom pre uhlíky a pastely v spreji.   

 


Ste už profesionálny maliar alebo si doma maľujete len tak pre radosť?


Žiadny umelec sa nezaobíde bez poriadnych štetcov a skicára či maliarskeho plátna. Populárnym sa stalo maľovanie akrylovými farbami, ktorých máme v našom kreatívnom obchode na výber veľké množstvo. Obľúbené sú najmä pre svoje výrazné farby a rôzne metalické odtiene. Zábavné však určite je aj maľovanie temperovými, akvarelovými či olejovými farbami. Vyskúšajte aj naše olejové fixky pre precízne doladenie vášho umeleckého diela.

 


Ak máte umelecký talent skôr na písanie a učarovala vám kaligrafia, aj pre vás máme na výber rôzne druhy atramentov a tiež príslušenstva do kaligrafických sád.