Dutá ihla, drevená rúčka, 15 cm, otvor 3 mm

Dutá ihla, drevená rúčka, 15 cm, otvor 3 mm

Dutá ihla (Punch needle) či zatláčacia alebo slučkovacia ihla je nástroj na tvorbu jemnej výšivky či dekorovanie obliečok na vankúše, tvorbu koberčekov, gobelín... celý popis

Skladom
0 ks
Kód produktu
PID01

4,99 € s DPH

Popis produktu

Dutá ihla (Punch needle) či zatláčacia alebo slučkovacia ihla je nástroj na tvorbu jemnej výšivky či dekorovanie obliečok na vankúše, tvorbu koberčekov, gobelínou a nástenných tapisérií a iného textilu. Pomocou ihly sa vytvára výšivka so slučkami.

Použitie: Pripravte si textil, ktorý idete oslučkovať z rubovej strany a predkreslite si svoj motív. Myslite na to, že text musíte vždy nakresliť zrkadlovo obrátený, aby bol správne čitateľný z viditeľnej strany. Textil si upevnite do vyšívacieho krúhleho rámu a poriadne ho napnite. Textil musí byť napnutý čo najviac a po poklepaní musí vydávať zvuk podobný poklepu na bubón.

Vyberte si šnúrku či priadzu, ktorou chcete motív vytvoriť. Koncovú časť priadze prevlečte cez dutý otvor v ihle a zároveň aj cez okrúhly otvor v hrote ihly. Odmotajte si priadzu z návinu klbka. Pri práci musí byť vždy priadza odmotaná a voľná, inak by ste si pri napnutej šnúrke vytrhávali slučky a zničili prácu.

Vyšívanie začnite smerom po predkreslených líniách zatláčaním ihly do textilu.

Dutá ihla má drevenú rúčku a kovový hrot s kruhovým otvorom. Dĺžka celej ihly je 15 cm. Otvor ihly má priemer 3 mm. Využijete ju aj na hrubšie typy priadze.

V balení sa nachádza aj navliekač nite do dutej ihly - drôtené očko, do ktorého zachytíte koniec priadze a spolu s navliekačom ho prestrčíte dutou časťou ihly.