Filter

Zoradiť podľa

Silikónové formy

 

Silikónové formy sú záležitosť najmä posledných rokov a veľký boom spravili najmä medzi nadšencami pečenia. Vďaka ich dobrej skladnosti, údržbe a ľahkému vyklopeniu môžete pomocou nich upiecť krásne a chutné bábovky, muffiny, či iné koláčiky rôznych tvarov. Ale čo tak vyskúšať si v nich spraviť vianočné ozdoby, dekoračné predmety alebo magnetky na chladničku, ktoré skutočne zaujmú? Stačí len vtlačiť hmotu do formy, vybrať, upiecť - a je to! 

 

Silikónové formy na krištáľovú živicu

 

Ide o klasické odlievacie formy z tvrdého silikónu, ktoré je treba pred použitím vytrieť vazelínou alebo vysypať mastencovým púdrom a sú prioritne určené na prácu so živicou, čomu zodpovedajú aj tvary ktoré máme v ponuke. Formu  vytrite  vazelínou, vložte čokoľvek chcete a zalejte živicou. Obsah formy je možné zaliať aj na viackrát. Nechajte vytvrdnúť 24 hodín a vyklopte.

 

Staedtler silikónová forma na FIMO

 

Tieto silikónové formy sa vyznačujú prvotriednym materiálom a veľkým výberom motívov. Sú vhodné na modelovanie s polymérovými hmotami či sadrou, sú mrazuvzdorné a tepelne odolné (tepelné rozhranie od -15°C do 80°C) a môžete ich dokonca vložiť aj do mikrovlnnej rúry! Navyše majú potravinársky atest, čo znamená, že do nich môžete veselo vtlačiť aj marcipán, naliať čokoládu alebo želé, či spraviť v nich zmrzlinu. A aby toho nebolo málo, môžete si v nich vytvoriť dokonca aj mydielka či sviečky, no nie je to úžasné? Ideálne sú aj na tvorbu závesných dekorácií s použitím odľahčenej modelovacej samoschnúcej hmoty Fimo Air Light.

 

Navyše majú jednoduché použitie. Nastriekajte do tvarov hmoty vodu z rozprašovača, vytvarujte z hmoty guličku a vtlačte je do tvarov od stredu do strán až kým nie je tvar celý vyplnený. Následne hmotu vyklopte a hotový tvar dajte upiecť. V našej ponunke nájdete všetkých 11 dostupných motívov

 

Fimo vytláčacie formy

 

Pre dosiahnutie ešte lepších výsledkov Fimo vyvinulo špeciálne vytláčacie formy pomocou ktorých si dokážete vytvoriť aj tie najdrobnejšie roztomilé figúrky, či motívy. Vytlačte si abecedu, zvieratká, vianočné ozdoby, či jednotlivé časti tela bábiky. Hotové motívy môžete použiť pri tvorbe šperkov, dekorácií, scrapbookingových kartičiek a pod. Použitie je podobné ako pri silikónových formách. Vybraný motív na forme postriekajte vodou z rozprašovača alebo pomocou štetca potrite škrobom alebo mastencovým púdrom. Vtlačte tam polymérovú hmotu vybranej farby, od stredu ku krajom, tak aby bol vrch zarovnaný. Hotový motív z formy jemne vytlačte a dajte upiecť.

 

Gedeo silikónová forma 

 

Gedeo silikónové formy od značky Pebeo sú vysoko kvalitné, odolné, pružné a dajú sa mnohonásobne použiť. Odolávajú teplotám od -60°C do +230°C a nemusia sa vymazať vazelínou, alebo vysypať mastencovým púdrom. Sú ideálne na tvorenie s rôznymi materiálmi – krištáľovou živicou, sadrou, polymérovými hmotami, voskom i potravinami. V ponuke sú v 2 veľkostiach 13 x 18,5 cm a 13 x 30 cm. Vytvoríte si pomocou nich gombíky, šperky, rámiky na fotky alebo originálne hračky pre najmenších.

 

MAKIN´S vytláčacie formy

 

MAKIN´S vytláčacie formy sú určené výhradne pre prácu s polymérovými hmotami, ale je možné použiť ich aj so sádrou alebo inými modelovacími hmotami. Pred použitím je vhodné ich vytrieť mastencovým púdrom alebo kukuričným škrobom, alebo aspoň navlhčiť či vazelínou. Ponúkame širokú škálu tvarov, ktoré si podľa týchto foriem vytvoríte: okraje, ovocie, kvety, listy, mušle, srdiečka, záhradu, Vianoce...

 

3D formy pre deti

 

V ponuke máme aj obojstranné 3D formy pre malých Fimo nováčikov. Je možné ich použiť s akoukoľvek detskou plastelínou alebo mäkšou hmotou. Vložte hmotu do formičky, stlačte, odstráňte prebytočnú hmotu, vyklopte a je to. Nemusíte byť umeleckými sochármi, aby ste mohli modelovať, so silikónovými formami je to vždy zábava.