ESSDEE Farba na linoryt, 300 ml, Purple

ESSDEE Farba na linoryt, 300 ml, Purple

Výrobca ESSDEE

Farba na linoryt značky Essdee je vodou riediteľná farba napodobňujúca tlačiarenskú čerň na tvorbu odtlačkov a kópii lynoritu, tlače... celý popis

Skladom
2
Kód produktu
LPI/07

7,60 € s DPH

SKLADOM

Popis produktu

Farba na linoryt značky Essdee je vodou riediteľná farba napodobňujúca tlačiarenskú čerň na tvorbu odtlačkov a kópii lynoritu, tlače z kameňa, alebo rytie ihlou. Môžete ju použiť takmer na všetky klasické umelecké tlačové techniky. Farba dobre priľne na gumu a linoleum, drevo, lepenku a papier ale aj na prírodné materiály napríklad listy.

hustú konzistenciu, preto je potrebné rozpracovať ju na akrylovej podložke tlačiarenským valčekom. Na tento krok si odporúčame vyhradiť dostatok času, farba musí byť dostatočne rozpracovaná a v rovnomernej vrstve obalená na valčeku, aby sa dala naniesť na linoleum s motívom.

Tip: Farbu môžete naniesť v tenkej vrstve na linoleum po predkreslení motívu pred samotným rytím. Zafarbí vrch linolea, takže vytvorí jednotliatu farebnú vrstvu, na ktorej potom lepšie uvidíte vyryté línie. Farba aj po umytí a odstránení zanecháva po sebe jemný povlak.

Odtlačok s farbou je potrebné nechať v pokoji uschnúť aspoň 15 minút.

Odporúčame pracovať s touto farbou v dobre vetraných priestoroch. Neobsahuje rozpúšťadlá.

Balenie má formu vytláčacej tuby s objemom 300 ml.