ABIG Linoryt, A3, 297 x 420 x 3,2 mm

ABIG Linoryt, A3, 297 x 420 x 3,2 mm

Výrobca ABIG

Abig linoryt je plát tvrdšieho lina rozmeru A3 určený na vyrezávanie motívov a následné odtláčanie. Môžete si vytvoriť zložité ilustrácie do tlače, viac vrstvov... celý popis

Skladom
2 ks
Kód produktu
140500

14,46 € s DPH

SKLADOM ks

Popis produktu

Abig linoryt je plát tvrdšieho lina rozmeru A3 určený na vyrezávanie motívov a následné odtláčanie. Môžete si vytvoriť zložité ilustrácie do tlače, viac vrstvové motívy či malé pečiatky, je to na vás. Linoryt je plát podobný gume, vyrobený zo 100% prírodných surovín ako sú drevená múčka a ľanový olej. Obsahuje kobercovú mriežku na spodnej strane pre zabezpečenie pevnosti pri vyrezávaní.

Na rytie do linolea sa používajú kovové rydlá s prierezom v tvare písmena V a U na vyrezanie tenkých a širokých línií.

Použitie: na linoleum si nakreslite pomocou ceruzky motív, alebo ho preneste na lino pomocou kopírovacieho papiera. Motív obsahujúci text nezabudnite stranovo obrátiť pri prekresľovaní, inak bude text po vytlačení otočený naopak. Pomocou kovových rydiel vyryte linky a plochy motívu, ktoré chcete aby po pretlačení zostali biele. Následne si na podložku vytlačte farbu na linoryt a pomocou valčeka na linoryt ju poriadne rozpracujte na podložke, aby farba obalila valček v jednoliatej vrstve. Valčekom pokrytým farbou prejdite po motíve na linoryte a naneste naň farbu. Potom na linoryt s motívom a farbou priložte papier a zalisujte ho v grafickom lise alebo pomocou iného zdroja tlaku.

V balení sa nachádzajú 2 kusy linolea s rozmermi 297 x 420 mm, a hrúbkou 3,2 mm.