Zákon o ochrane spotrebiteľa - zmeny na stránke

Naspäť13. 06. 2014 ČLÁNKY

Milý creActívci,

Niektorí z vás už možno postrehli, že na našej stránke došlo k určitým zmenám. Tie sa udiali v súvislosti s novelizáciou Zákona 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa. Aby ste vedeli aké práva a povinnosti máte od 13.06.2014 vy a aké zase my, prinášame vám ich stručný prehľad.

Najprv sa povenujme zmenám na našej stránke, zmeny vo vašich právach si prejdeme detailne v samostatnom článku.

1.  Pred finálnym potvrdením objednávky je po novom potrebné kliknúť na tlačidlo „OBJEDNÁVKA S POVINNOSŤOU PLATBY“ čo vás ako zákazníkov informuje o tom, že za objednaný tovar musíte aj zaplatiť, tzn. že ho nerozdávame zadarmo :)

2. Mierne boli upravené aj sadzby poštovného. Cena za základné poštovné bola mierne navýšená, kým príplatok za dobierku bol znížený na sumu 0,84 €. Tento krok sme podnikli z dôvodu, že príplatok za dobierku môže byť iba presne v takej výške, v akej ho my platíme Slovenskej pošte resp. kuriérskej spoločnosti GLS.
Stále však platí, že pri objednávke nad 30 € máte doručenie Slovenskou poštou 2. triedou zdarma, od 50 € máte doručenie zdarma kuriérom GLS.

3.  Pri potvrdzovaní objednávky máte v spodnej časti zverejnené kompletné znenie obchodných podmienok, ktoré však môžete nájsť aj priamo na stránke http://www.creactive.sk/obchodne-podmienky/.

4. Obchodné podmienky boli s účinnosťou od 13.06.2014 taktiež zmenené a pokiaľ ste čítali tie pôvodné, na prvý pohľad uvidíte, že sú aj oveľa obsiahlejšie (aby spĺňali všetky podmienky vyššie spomínaného zákona).

To, aké zmeny z toho vyplývajú pre vás sa dočítate v ďalšom článku.

 

V prípade akýchkoľvek otázok súvisiacich s danou tematikou nás neváhajte kontaktovať.

S pozdravom

Váš creActive