Vyšívané vianočné filcové ozdoby

Naspäť11. 11. 2015 Návody

Aj vy milujete Vianoce tak ako ja? V posledných rokoch sa mi stáva, že ma vianočná nálada chytá veľmi skoro, možno je to tou výzdobou v nákupných centrách, možno stačí pár chladných dní :) Zväčša v polovici novembra s kamoškami vypekáme prvé medovníčky, tá vôňa škorice a klinčekov... Vianoce sú pre mňa najkrajším obdobím v roku, len tak si celá rodina sadnúť k rozprávkam, bez výčitiek vyjedať sladkosti, je také pekné pozerať sa na svojich najbližších ako otvárajú darčeky pod stromčekom, aj veľkým sa rozžiaria oči :)

Tento rok som začala s „pečením“ ešte skôr. Rozhodla som sa pripraviť handmade vianočné ozdoby. Veľmi sa mi páči návrat k ozdobám z čias minulých. Ozdoby som vyrábala rôznymi technikami, nechala som sa inšpirovať aj creActive blogom a vyrobila ozdoby z kartónu.

To čo by som Vám chcela predstaviť sú jednoduché šité ozdoby z filcu. Ich výrobu zvládne aj úplny začiatočník, nepotrebujete k tomu žiadne veľké stroje, stačí vám:

Výroba začína prípravou šablóny. Ja som si šablóny nakreslila sama, nie som žiaden veľký umelec, ale základné tvary zvládam :) Šablónu som obkreslila na filc, vystrihla vždy dva rovnaké vzory.

 

Na jednu vystrihnutú časť som začala vyšívať vzor, ja som zvolila vločku, ale fantázii sa medze nekladú.

Keď máme vzor vyšitý, začneme zošívať obe časti tak, aby sme ozdobu mohli vyplniť vláknom. Nezabudnite všiť šnúrku, na ktorej bude ozdoba visieť. Tesne pred celkovým zošitím vyplňte ozdobu vláknom, môžete vložiť na hrubo podrvené koreniny, ozdoby budú krásne voňať Vianocami. Po vyplnení ozdobu doobšívame a je pripravená na stromček.

Pre inšpiráciu pripájam vlastné vzory a hotové ozdoby.

Krásne Vianoce creActívci :)

Autor: Lucia Kaplánová