Tajomstvo úspechu je skryté v drobnostiach.

Naspäť24. 09. 2015 ČLÁNKY

Bezpochyby to už každý z nás zažil. Kopec ľudí rôznych generácií na jednom mieste, biele obrusy, naleštené taniere aj príbory, darčeky, priania... áno, áno rodinná oslava. Väčšina z nich, ak nie všetky, vyzerajú úplne rovnako. A to vie byť veru  pekná nuda.  Dá sa s tým však niečo robiť? Pár dní som si aj ja lámala hlavu, kým som prišla na odpoveď. „Keď sa chce, možné je všetko.“ Dokonca to nemusí stáť celý majetok. Tajomstvo úspechu je skryté v drobnostiach.  

Po zasadnutí rodinnej rady, sme dospeli k záveru, že najlepším riešením 6narodeninového problému je vytvorenie jednej oslavy pre všetkých v Auguste narodených bez ohľadu na to či oslavoval jedenásteho, alebo dvadsiateho piateho. Takto sa určil jeden deň a boli sme ušetrení od“ tour de návštevy“ po jednotlivých členoch rodiny.  

 Tu už ponúkam zopár nápadov, ako takú rodinnú udalosť ozvláštniť.

  1. Pozvánka.

Azda najdôležitejšia vec. Veď bez nej by nikto nevedel, kde, čo kedy ako a kam sa dostaviť. Stačí zapojiť trochu fantázie, štipku zručnosti, pol lyžičky zmyslu pre humor, pár obálok, farby, farebný papier a originálne pozvanie je na svete.

 

  1. Výzdoba.

Keďže oslavovalo viac generácií naraz, nemohla byť výzdoba ani príliš farebná, ani príliš strohá. Rozhodla som sa zladiť ju so záhradným altánkom, keďže oslava bola vonku. Hlavnými farbami boli teda modrá a biela na oživenie kde tu kúsok červenej.

Dominovala takpovediac vlajková výzdoba.  Jednotlivé trojuholníky nalepené na hrubšom špagáte poprípade dozdobené menami a dátumami jednotlivých oslávencov istotne spestria každú oslavu. (Vek odporúčam neuvádzať J )

 

Svetielka nemôžu chýbať. Na dotvorenie atmosféry, alebo pre prípad, že sa skôr zotmie. V jednoduchosti je krása a preto na svietnik postačí obyčajný zaváraninový pohár a kúsok špagátika na mašličku. (Skvelým typom sú sviečky odpudzujúce hmyz. Okrem toho, že budete popíjať kávu v príjemnom svetle sviečok, komáre sa budú držať v bezpečnej vzdialenosti J ).

 

Kvety sú  neodmysliteľnou súčasťou každej oslavy.  Na spestrenie stačí použiť tie čo rastú pred domom, za plotom, v záhrade. Stojí to len trochu námahy s hľadaním a často krát sú krajšie a voňavejšie ako tie z obchodu. Ako váza môže poslúžiť pohár od marhuľového, alebo iného obľúbeného kompótu. Na dozdobenie už len papierové srdiečka v podobných farbách ako výzdoba a kytička je na svete.

 

  1. Prestieranie. Na vytvorenie originálneho prestierania postačí pár obrúskov prípadne aj príbor vo farbách výzdoby.

 

 

 A čo jedlo?  Čo sa jedlo?  Keďže bolo leto, pekný deň,  aj varenie sme preniesli z kuchyne na čerstvý vzduch. Kotlíkovým gulášom sa nedá nič pokaziť. V prípade nejedákov mäsa existuje aj bezmäsový variant. A grilovať sa dá v podstate všetko, takže fantázii sa medze nekladú.

 

A aká by to bola oslava bez niečoho sladkého? Aj koláčik môže vyzerať pekne. Stačí že namiesto polevy použijete strúhanú čokoládu alebo sladkú posýpku J  

  

 A ešte pár detailov na záver:

  • Do pohárov s džúsom môžete použiť prúžkované, alebo farebné slamky vo farbách výzdoby akú si zvolíte.  
  • Aby sa jednotlivé poháre s nápojmi nepomiešali môže zúčastneným pomocou farebného papiera a špagátika vytvoriť originálne menovky.
  • Na dno svietnikov môžete nasypať farebnú soľ alebo aranžérsky piesok.

Tak už len kopec kreatívnych nápadov a všetko najlepšiééé J

Autor: Simona Novotná