Srdiečková krabička so zrkadlom

Naspäť19. 07. 2018 Návody
Paleta výrobkov od Pentartu sa rozšírila o ďalšiu úžasnú dvojicu. Sprej na tvorbu zrkadla je dostupný v dvoch verziách – na sklo alebo na umelú hmotu. Dôležité je vedieť, že tieto dva spreje sa nedajú zameniť, inak sa výsledný efekt nepodarí. Rovnako nádherný zrkadlový efekt dosiahneme aj na rovných ako aj na vystupujúcich  povrchoch. Vždy pracujeme na zadnej strane priesvitných predmetov, keďže zrkadlový efekt vyniká na druhej strane skla, alebo priesvitnej umelej hmoty Po zaschnutí predmet pretrieme ochranným lakom v spreji, ktorý je na vodnej báze a patrí tiež medzi nováčikov na našom trhu. Vďaka pumpičke sa rovnomerne nanáša aj na veľké plochy. Odporúčame ho na ochranu štruktúrovaného alebo citlivého povrchu, zdobeného sprejom na tvorbu zrkadla alebo technikou Media mist. Posledným krokom je pripevnenie tmavého pozadia na zadnú časť predmetu, ktorý sme nastriekali týmto sprejom (napr. kartón), alebo nafarbenie pozadia akrylovou farbou.
Vyskúšame si teraz pracovať s priesvitnou umelohmotnou krabičkou od čokolády, na ktorú vyčarujeme zrkadlový efekt pomocou spreja na tvorbu zrkadla. Dúfame, že sa Vám práca s touto dvojicou sprejov  a lakom zapáči a vyčaria Vám vzrušujúci zážitok. Prajeme príjemné tvorenie.Potrebný materiál a pomôcky:


Najprv odstráňte etiketu z krabice. Najjednoduchšie sa vám to podarí pomocou alkoholu, alebo namočte krabicu na noc do vlažnej vody. Opatrne zoškrabte etiketu a dbajte na to, aby ste nepoškriabali plast, lebo neskôr by to bolo vidno.

Vnútornú stranu priesvitnej vrchnej časti dôkladne očistite, a pečiatkami ju ľubovoľne ozdobte.

Keď pečiatkový vzor uschol, môžete použiť sprej na tvorbu zrkadla. Jednoducho sprejom nastriekajte vnútornú časť aj pečiatkový vzor, dôležité je aby bol povrch čistý. Keď počas pečiatkovania vzniknú nejaké škvrny alebo sa povrch zamastí, je nutné ich odstrániť. Postačí aj tenká vrstva. Pri príliš hrubej vrstve sa nám môže rozmazať pečiatkovanie, ako to vidno aj na nasledujúcom obrázku. Počas striekania by mal byť predmet vo vodorovnej pozícií. Pri striekaní daľšej vrstvy by mala byť už predchádzajúca úplne uschnutá. Nepoužívajte sprej na tvorbu zrkadla na sklo, na plastové predmety, pretože by mohla táto farba poškodiť povrch a tým sa zrkadlový efekt stratí. Tak isto nepoužívajte farbu na plast na sklenený povrch.

Schnutie  môžete urýchliť ventilátorom, alebo fénom na vlasy s použitím studeného vzduchu. Rýchlejšie sa tak odparí rozpúšťadlo z farby. Uschnutá vrstva vyzerá práškovo a ľahko sa poškodí, preto ju musíte zafixovať lakom. Lak nastriekajte v tenkej vrstve a ak je to potrebné, tak proces zopakujte po zaschnutí.

V poslednom kroku naneste krémovú akrylovú farbu, aj na spodnú časť srdiečka.

Krabičku si môžete ešte vylepšiť, napríklad samolepiacimi perličkami.


Keď ste skončili, pozrite sa do zrkadlovej časti krabičky, v ktorej uvidíte jej tvorcu J

Vytvárajte krásne veci a neváhajte zdieľať fotky na našej facebookovskej stránke. Tešíme sa!