HOBBY POTREBY

Porcelaine 150 kontúra 20 ml, 03 Tourmaline red

-36%
Skladom 1 ks
Kód produktu 036-003
Farba
Materiál
Rozmery
Výrobca Pebeo
Pôvodná cena 3,87 €

2,49 € s DPH

Popis produktu

Porcelaine 150 kontúryfarby na porcelán krémovej textúry pripravené k okamžitému použitiu. Kontúry vytvárajú vystúpený reliéfny vzhľad na povrchu. Odtiene kontúr je možné ich vzájomne miešať. Je možné ich aplikovať na žiaruvzdorné materiály ako porcelán, hrnčiarske nádoby, kovy, oceľ, sklo a pod.

Použitie: Vyčistite a odmastnite si základ na ktorý chcete maľovať (napríklad hrnček). Z kontúry odstráňte plastový vrchnáčik. Hrot kontúry odrežte alebo odstrihnite čistým rezom, aby sa vám na hrote nezachytávala prebytočná farba. Nakreslite svoj motív na porcelánový základ (hrnček) - kontúry slúžia na obtiahnutie obrysových línií a vytiahnutie detailov. Kontúry nechajte zaschnúť niekoľko minút, aby sa vám nerozmazali, ak chcete plochy vyplniť tekutou farbou. Po dokončení maľovania nechajte celý motív zaschnúť aspoň 24 hodín. Hrnček s uschnutým motívom následne zapekáme 35 minút pri teplote 150 °C v domácej rúre. Vypálený motív je zafixovaný a jemožné odekorovaný porcelán umývať v umývačke riadu.

Upozornenie: Kontúry nie je vhodné nanášať na miesta, ktoré môžu byť v kontate s jedlom či nápojmi. Odporúčame kresliť po vonkajšej strane hrnčekov a misiek, alebo na okraje tanierov.

Kontúra má formu vytláčacej tuby a tenký hrot podobný peru na tvorbu tenkých línií.