Papierová darčeková krabička

Naspäť01. 09. 2015 Návody

Ivka Zemiaková nás teší už svojim druhým návodom zo série decoupage, tento krát vás naláka na výrobu vlastných prekrásnych darčekových krabičiek J Celkom vhodné takto pred vianocami nie? ;)

IvkaZ má rada originálne veci, veci majúce kúsok duše autora, ktorú žiadny stroj nemôže nahradiť. Keď ostala pri svojej dcérke na MD, hľadala spôsoby ako sa trošku odrelaxovať a tak sa pustila do výroby a tvorby šperkov a iných drobností. Na začiatku robila šperky a dekorácie len pre seba, no teraz svojimi výtvormi poteším i svoje okolie. Ak chcete nazrieť do kúska Ivkinej dušičky, nech sa páči:

Ivana Zemiaková

Pred nedávnom nutne potrebovala krabičku, a tak sa rozhodla jednu si vyrobiť. Vždy ju fascinovali práve také, ktoré sa dajú poskladať z papiera. Väčšina návodov, ktoré sú k dispozícií na rôznych kreatívnych blogoch, obsahuje veľmi pekné už farebné šablóny vhodné pre farebnú tlačiareň, aby vzor na nej vynikol. Ivka sa rozhodla, že ju to neodradí a vytvorila si vlastnú krásnu farebnú krabičku.

POTREBNÝ MATERIÁL A POMÔCKY:

- vytlačená predloha krabičky a papieri hrubšej gramáže 

(ja som použila list zo skicára)

- servítka,

- lepidlo a lak na decoupage,

- plochý jemný štetec

- nožnice,

- lepidlo,

- obojstranná lepiaca páska

- žehlička

- bavlnená látka.

papierova krabicka decoupage

ČAS POTREBNÝ NA TVORBU: pol dňa (ak necháme lepidlo i lak schnúť pri izbovej teplote, ale celý proces sa dá urýchliť použitím fénu)

NÁROČNOSŤ: začiatočník – mierne pokročilý

POSTUP:

 1. Z predlohy, na ktorej máme vytlačené obrysy krabičky, vystrihneme základ na krabičku.
 2. Vystrihnutý základ krabičky otočíme na stranu, kde nie sú naznačené čiary ohybu.
 3. Nanesieme naň hrubú vrstvu lepidla a laku na decoupage. Necháme poriadne zaschnúť. papierova krabicka decoupage
 4. Po vyschnutí, predlohu v naznačených spojoch ohneme (krabička sa nám neskôr bude lepšie skladať) tak, aby nalakovaná strana bola navrchu.
  papierova krabicka decoupage
 5. Zo servítky odstránime dve spodné vrstvy, položíme ju na nalakovanú stranu predlohy na krabičku (servítku si naorientujeme tak, aby vzor servítky, čo najlepšie vynikol). Priložíme na vrch bavlnenú látku preloženú vo dvojmo (ja som použila plienku) a zažehlíme servítku ku krabičke (na žehličke zvolíme stupeň bavlna).papierova krabicka decoupage  papierova krabicka decoupage
 6. Výsledok obstrihneme a následne pretrieme lepidlom a lakom na decoupage a po vyschnutí ešte raz prelakujeme.
  papierova krabicka decupage  papierova krabicka decoupage
 7. Posledná fáza je najkrajšia. Dobre vysušenú predlohu krabičky zlepíme podľa naznačených čiar, na viečko krabičky nalepíme malý kúsok obojstrannej lepiacej pásky a môžeme urobiť niekomu radosť ;o). Iná možnosť je, odstrániť viečko krabičky a urobiť z nej malú darčekovú taštičku. papierova krabicka decoupage   papierova krabicka decoupage

Ivkina šablónu na krabičku na stiahnutie tu: ŠABLÓNA

Crea pre vás našla niekoľko ďalších šablón, ktoré si môžete ozdobiť rovnakou technikou a nájdete ich na stiahnutie v galérii nižšie.

Zdroj šablón:

www.holyspiritinteractive.net

http://www.thelearningblog.co.uk

http://www.craftideas4kids.com