Nové produkty od Pentart - Glamour a Delicate meta

Naspäť18. 01. 2017 Návody

Kolekcia akrylových farieb od značky Pentart sa rozšírila o dva nové druhy naozaj luxusných metalických farbieb. Rad farieb Glamour sú iskrivo trblietavé farby, ktoré keď otočíme smerom k svetlu žiaria viacerými odťieňmi. Zlatá a strieborná sú dostupné každá v 4 variantoch. Delicate metalické  akrylové farby majú tieto isté vlastnosti a navyše ich štruktúra obsahuje veľmi jemné pigmenty, ktorými farbené predmety získajú saténový, veľmi jemný lesk. V sérií Delicate nájdeme osem obľúbených farieb so saténovým leskom ako napríklad ružovozlatá alebo zelenostrieborná. Všetky akrylové metalické farby Glamour a Delicate sú vynikájúcou voľbou na dekorovanie sviatočných alebo príležitostných predmetov ako aj na výrobu exkluzívnych darčekov.

Potrebný materiál a pomôcky:

Glamour metalická akrylová farba (zelenozlatá)

Delicate metalická akrylová farba (modrostrieborná)

Decor Clay (dekorovacia hmota, dvojzložsková) 

Kontúrovacia farba (transparentná/priesvitná)

Expres lepidlo

Stamperia forma 

Štetec, špachtla, umelohmotný pohár, kúsok filcu a textilná stužka

Umelohmotnú formu naplníme dekorovaciou dvojzložkovou Decor Clay. Pomer miešania: dva diely z komponentu B a jeden diel z komponentu A. Hmota vytvrdne po 30-35 minútach. Po ďalších 30 minútach môžeme vyrobené útvary nafarbiť.

Na vyliate srdiečko nanesieme jednu vrstvu metalickej akrylovej farby Delicate (modrostireborná). Táto farba je rýchloshnúca, na dotyk jemná, s výnimočným leskom.

Na nenafarbené útvary nanesieme týmto istým spôsobom metalickú farbu Glamour. Tento druh farby tiež rýchlo schne a očarí výnimočným žiarivým leskom.

Po usušení farieb pomocou priesvitnej kontúry spravíme na povrchu niekoľko bodiek. Priesvitná kontúra pôsobí ako lupa, navyše dodá ozdobe efekt dažďových kvapiek.

Na záver pripevníme za pomoci Express lepidla ozdobám šnúrky na zavesenie. Pre lepšiu fixáciu môžme šnúrku prelepiť kúskom filcu. Prípadne môžete šnúrku vložiť do ešte nevytvrdnutej hmoty na začiatku, vyhnete sa tak následnému lepeniu :).

Výsledok stojí za to, čo poviete?

Nápad, vyhotovenie a foto: Lakbear