Náhrdelník z polymérovej hmoty

Naspäť06. 07. 2016 Návody

Leto v plnom prúde, festivaly na každom rohu, batoh aj stan už máš zbalený lenže.... nemáš si čo dať k tým super letným šatám. Prívesok, ktorý hľadáš sa záhadne stratil a ty o hodinu odchádzaš? Žiadny problém. Dnes sa s Vami podelím o jeden veľmi jednoduchý návod, z ktorého sa dá vytvoriť hneď niekoľko náhrdelníkov.

Čo budeme potrebovať:

Začíname:

1. Vyberieme si farbu hmoty, z ktorej chceme náhrdelník vytvoriť. Veľkou výhodou je, že sa jednotlivé odtiene dajú medzi sebou miešať. Tak si môžete vytvoriť vlastné, originálne farby.

2. Hmotu rozvaľkáme na požadovanú hrúbku. Ak  je príliš mäkká vložte ju na chvíľu do chladničky. Ja som proti lepeniu použila podobný princíp ako pri  skutočnom pečení koláčikov. Posypala som si valček, síce nie múkou, ale detským púdrom. Čuduj sa svete funguje to.

3. Pripravíme si vykrajovátka, textúry. Môžete použiť aj tie na medovníčky, nezabudnite ich však potom poriadne umyť.

4. Ak nemáte vykrajovátka vyrobte si šablónu. Na výkres nakreslite požadovaný tvar, vystrihnite ho, priložte na rozvaľkanú hmotu a malým nožíkom /modelárskym skalpelom vyrežte z hmoty vzor.   

5. Rúru zohrejte presne podľa pokynov na obale hmoty. Zo zvyšnej hmoty si môžete vymodelovať koráliky, ktoré budú farebne ladiť s príveskom. Nezabudnite špáradlom vyrobiť otvor na prevlečenie šnúrky a dajte upiecť.

6. Upečené  časti nechajte vychladnúť. Poprípade ošmirgľujte ostré hrany.

7. Odstrihneme si šnúrku požadovanej dĺžky.

8. Prívesok spolu s korálikmi navlečieme na šnúrku. Ak ste si nevyrobili koráliky z hmoty, môžete použiť aj iné (plastové, porcelánové, drevené) fantázii sa medze nekladú.

Na záver môžete náhrdelník zakončiť zapínaním, či ho len zaviazať na uzlík alebo mašličku. Výroba takéhoto prívesku nezaberie veľa času. Zato oživí váš šatník a vy môžete smelo vykročiť do ďalších júlových dní.