Mramorová krabička na poklady

Naspäť20. 07. 2018 Návody

Atramenty Media ink majú všestranné využitie. Môžete ich použiť na papier, kov, textil, syntetické fólie ako aj povrchy upravené podkladovou pastou gesso. Ich sprajovú obdobu obľubujú najmä zástancovia scrappbookingu. Ukážeme Vám ako si môžete pomocou Media inkov vytvoriť na papieri mramorový efekt a požiť takto ozdobený papier na rôzne spôsoby. My sme si ozdobili lykovú krabičku na uskladnenie malých predmetov ako sú mušličky a kamienky z dovolenky, či iné spomienkové predmety.Potrebné materiály a pomôcky:

- Atramenty Media ink vo farbách: korálovo modrá, fialová, pivonka, červené víno, čierna, citrónová
- Decoupage lepidlo s lakom, lesklé
- Niekoľko štetcov
- Pravítko, ceruzka a nožnice
- kancelárske papiere A4, papierové kuchynské utierky
- umelohmotná nádobka na voduDo umelohmotnej nádoby nalejte vodu. Kancelársky papier nastrihajte na takú veľkosť aby sa vám pohodlne zmestil do nádoby. Nakvapkajte do vody niekoľko kvapiek z Media inkov, atrament sa na povrchu vody rýchlo rozplynie, ale zároveň sa s vodou nezmieša, pretože obsahuje alkohol.  

Vložte papier na povrch vody a nechajte ho tam niekoľko sekúnd. Atrament rýchlo vytvára blanistú vrstvu, preto musíte rýchlo pracovať. Kvapkaním rôznych atramentov na seba vznikne mramorový vzor. Je to veľmi zaujímavá hra farieb – rýchlo plávajú na povrchu a miešajú sa, preto nie je nutné ich dodatočne miešať.


Po niekoľkosekundovom kúpaní papier vytiahneme už s mramorovým efektom.

Položíme ho na papierovú kuchynskú utierku, aby uschol.

Ak sa papier po uschnutí veľmi zvlní, zadnú časť môžete prežehliť. Pred žehlením ho nezabudnite vložiť medzi papiere na pečenie! Namiesto lykovej krabičky môžete použiť rôzne drevené, umelohmotné, ale aj kovové predmety. Papier upravte podľa veľkosti krabičky – zakreslite si veľkosť a vystrihnite.

Nakoniec natrite krabičku decoupage lepidlom s lakom, priložte papier a vyhlaďte. Po uchnutí naneste na hotovú krabičku ešte vrstvu laku.


Nezabudnite do krabičky vložiť vaše drobné poklady :)

Nápad, foto a vyhotovenie: Lakbear