Mini taštička s vyšitým motívom z filcu

Naspäť08. 12. 2015 Návody

Potrebujete alebo jednoducho chcete potešiť malého člena vašej rodiny a už vás unavujú umelohmotné hračky z Dráčika? Tak potom mám pre vás jednoduchý a pomerne rýchly návod, ako na to. Nech sa páči, originálna mini taštička na milé malé drobnosti, v mojom prípade určená pre dievčatká... Fantázii sa však medze nekladú, stačí zmeniť motív a potešíte aj ktoréhokoľvek malého chlapca, ktorý potrebuje skryť svoje drobné poklady :).

Na jej zhotovenie potrebujete:

ja som použila:

Postup:

Pri zhotovení takejto taštičky je najdôležitejší motív, ktorý na ňu budete aplikovať, pretože od neho závisí, aké odtiene filcu a aké ďalšie komponenty zvolíte. Uvedomte si však, pre koho je výsledný kúsok určený – malým deťom. A preto sa nemusíte príliš trápiť nad tým, aké farebné kombinácie zvolíte, pretože čím farebnejšie, tým veselšie a čím veselšie, tým lepšie. Deti nevedia, čo znamená kombinovať farby tón v tóne, v ich svete nemusí byť zebra čierno-bielou, ale pokojne aj zeleno-modrou, takže sa nebojte experimentovať, u nich určite zabodujete aj hocijakou šialenou farebnou kombináciou :).

Ako som už vyššie spomenula, ja som si zvolila motív motýľa, ktorého som si vymyslela a podľa fantázie povystrihovala do jednotlivých častí: telíčko, hlavička a krídelká. Následne som si všetky časti zľahka priložila na pripravenú taštičku, poprikladala drobné ozdoby a keď som si povedala, že „môže byť“, pustila som sa do prišívania. V tejto fáze sa však musíte obrniť štipkou trpezlivosti, pretože mnou zvolená taštička je naozaj mini, a preto je aj prišívanie o trochu zdĺhavejšie a náročnejšie.

Ak je už však filc na svojom mieste a podľa vašich predstáv, potom vám už ostáva len dozdobiť ho podľa fantázie. Použiť na to môžete čokoľvek, drobné flitre, koráliky, tenké retiazky... V závere nezabudnite na tykadlá, prípadne motív personalizujte, vyšite mu očká, noštek či ústočká – u detí tým určite zabodujete :). Držím vám všetkým palce!

Výsledok mojej práce tu:

Autor: Nina Fábryová