Magnóliový ples

Naspäť27. 02. 2016 ČLÁNKY

Keď sa povie ples predstavím si krásne princeznovské šaty, dlhé až po zem a také, čo sú jediné na svete. A keď nie na svete, tak aspoň na Slovensku. Keďže ani tento rok ma nikto na žiaden ples nepozval, rozhodla som sa, že svoj bláznivý nápad  zrealizujem na mamine. Na počudovanie neprotestovala :).  Zadanie bolo jednoduché. Vytvoriť originálne šaty/sukňu najlepšie s kvetinovým vzorom asi tak do 5 dní. 

Problém č.1- aké sú jednoduché, ale zároveň pekné kvety?

Riešenie: stačí sa poprechádzať po byte....ešteže máme doma toľko obrázkov. Voľba padla na magnólie.

Problém č.2- ušitie sukne- som prenechala na maminku, keďže má oveľa väčšie krajčírske zručnosti ako ja. Keby ide na maškarák kľudne sa do toho pustím sama, no toto bol ozajstný ples.

Sukňa je hotová. Hurá ide sa na to. Farby nachystané. Náčrt kriedou vyhotovený....

Do plesu ostávajú tri dni. Maľujem maľujem, no sukňa nemá konca kraja. Alebo sa len ja točím dokola stále? Opäť som prišla na to, že maľovať farbami od pébeo bola najlepšia voľba. Dajú sa miešať a ich super krycia schopnosť nesklamala.

Pomedzi maľovanie bolo nutné ešte aj chodiť do práce a vymýšľať a zhotovovať ďalšie časti plesovej výbavy ako napríklad náušnice, košeľu. A v neposlednom rade, aby vedeli kto ku komu patrí aj tatkovu kravatu. Samozrejme tiež magnóliovú.

Problém č. 3 - Môj časopriestor... ako práce na sukni postupovali, zistila som, že moja aj tak malá a tvorítkami do prasknutia napchatá izba sa akosi zmenšuje. Ak som nechcela nechať moje beztak vystresované morča pod záplavou kvetov a  seba nocovať v obývačke , bola potrebná improvizácia. Aj keď sa tvárim zúfalo, improvizácie zbožňujem.  Tento raz som použila veľa veľa fólie a žehliacu dosku.

Dva dni do plesu a ja plesám. Sukňa natiahnutá na celú izbu je o 2.00 v noci konečne hotová. Ešte nejak oživiť košeľu a upiecť cernitove náušnice s gombíkmi. Nechávam si to však na ráno.

Nadišla sobota. Sukňa s košeľou namaľované, všetko vyhotovené, prichystané. Môžem si vydýchnuť. Z čírej zvedavosti som zmerala ten magnóliový les...popravde v celom mojom doterajšom živote sa mi nepodarilo namaľovať 7,5 metra látky za približne 4 dni. Bola to výzva. Už teraz ale čakám na ďalšiu. A čo ples? Tak ten sa vydaril, rovnako ako môj zámer, ktorým bolo vytvoriť šaty, ktoré budú aspoň chvíľu jediné na svete.

 Autor: Simona Novotná