Jesenné svietníky

Naspäť01. 09. 2015 Návody

Čo budete potrebovať:

1 ks FIMO Soft, čokoládová, odtieň 75

1 ks FIMO Effect transparentná, červená, odtieň 204

1 ks FIMO Effect transparentná, zelená, odtieň 504

2 ks FIMO Effect transparentná, žltá, odtieň 104

Strojček na FIMO

Obráyok fimo1

Vypracujte polovicu kocky červenej a žltej FIMO hmoty domäkka. Zmiešajte červenú hmotu s ¼ pásika čokoládovej FIMO hmoty tak, aby ste získali tmavšiu červenú hmotu. Dobre ich premiešajte aby ste získali rovnomerne farebnú hmotu.

Pomocou FIMO strojčeka vytvorte dva rovnako veľké štvorce žltej a tmavej červenej farby.

Obrázok Fimo2

Prerežte štvorce diagonálne a priložte k sebe, tak aby ste vytvorili dvojfarebný obdĺžnik. Preložte obdĺžnik tak, aby ste spojili rohy rovnakej farby (žltú so žltou, červenú s červenou). Uistite sa, že na každej strane budete mať na každej hrane jednofarebnú FIMO hmotu. Takto pripraveným listom FIMO hmoty prejdite cez FIMO strojček.

Obráyok fimo3

Preložte list FIMO hmoty v rovnakom smere ako prvý krát a prejdite opäť cez FIMO strojček. Vždy sa uistite, že na oboch koncoch listu máte jednofarebnú FIMO hmotu. Pokračujte toto skladanie a rolovanie až kým nedosiahnete plynulý prechod farby zo žltej do červenej.

Obráyok fimo4Použitím FIMO strojčeka dosiahnite čo najtenší list FIMO hmoty, obtočte ho okolo pohára. Uistite sa, že ste sa trafili do farieb, najlepšie ako sa dá. Použitím noža obrežte zvyšnú FIMO hmotu z oboch okrajov pohára. Prstom starostlivo stlačte obe hrany a vytvorte pevné spojenie.

V tomto kroku je veľmi dôležité aby ste vo FIMO hmote nemali žiadne záhyby a že nemáte FIMO hmotu vo viacerých vrstvách. Ak by sa tak stalo svetlo by nedokázalo žiariť cez svietnik tak efektívne ako cez jednu vrstvu.

Obráyok fimo5

Z papiera si vystrihnite niekoľko šablón listov. Umiestnite papierovú šablónu na FIMO hmotu a obrežte šablónu použitím noža. Kúsok, ktorý ste vyrezali umiestnite späť na FIMO hmotu najlepšie v mieste, čo najväčšieho farebného kontrastu. Zatlačte a vyhlaďte hrany listu.

Obráyok fimo6

Povrchovú štruktúru vytvoríte pritlačením uteráka do FIMO hmoty. Ďalej pomocou noža vytvorte žilky na listoch. Takto oživíte svietnik, nemusíte byť vôbec presný. Tieto jemné linky vyniknú neskôr keď v svietniku bude horieť sviečka.

Obráyok fimo7

 

Takto pripravené svietničky vložte do rúry a pečte 30 minút pri teplote 110°C.

Obráyok fimo8

Na výrobu zeleno žltých svietnikov použite miesto červenej FIMO hmoty transparentnú zelenú hmotu.

Obráyok fimo9 

Zdroj: www.staedtler.com