Ihly na plstenie s plastovou rukoväťou, 15 cm

Ihly na plstenie s plastovou rukoväťou, 15 cm

Ihla na plstenie s plastovou rukoväťou je ihla s maličkými výstupkami v spodnej časti pri ostrom hrote, s ktorou najjednoduchšie dosiahnete jemné no spoľahlivé ... celý popis

Skladom
4 bal.
Kód produktu
ORP-090

9,00 € s DPH

SKLADOM bal.

Popis produktu

Ihla na plstenie s plastovou rukoväťou je ihla s maličkými výstupkami v spodnej časti pri ostrom hrote, s ktorou najjednoduchšie dosiahnete jemné no spoľahlivé prepletenie vlákna plsti. Má praktickú rukoväť z plastu podobnú peru, vďaka ktorej sa vám bude ihla lepšie držať v ruke počas tvorenia a nebude sa vám šmýkať.

Plstiť v podstate znamená s obrovskou trpezlivosťou premeniť nespradené vlnené vlákna merino vlny na „látku“. Štandardne sa používajú dve techniky: suché a mokré plstenie. Pri suchom plstení sa používa špeciálna ostrá ihla na plstenie, ktorá má na svojom konci háčik, ktorý zabezpečí, že pri každom vpichu do nespracovanej vlny sa vlna postupne uplsťuje. Touto technikou sa plstia nádherné figúrky, brošne, šperky atď. Pri mokrom plstení sa namáča vyložená vlna mydlovou vodou a pomocou jemných pohybov sa vlna postupne plstí. K výsledku sa dopracovávam rôznymi technikami: trením, rolovaním, hádzaním – v závislosti od toho, aký výsledok chceme dosiahnuť.

Na plstenie sa používajú rôzne typy živočíšneho vlásia a chlpov – najčastejšie to býva ovčie rúno, v rôznych prevedeniach. Naša jemná merino plsť sa používa na tvorbu predmetov, ktoré prichádzajú do styku s pokožkou. Nehryzie.

Pri technike plstenia odporúčame zabezpečiť si molitanovú podložku. Ihla ňou ľahko prenikne a vďaka nej nenarazíte a nepoškodíte hrot ihly.

Rozmery ihly s plastovou rukoväťou:
dĺžka - 155 mm
šírka - 18 mm
hrúbka - 16 mm