Farebné vrecko na hocičo...

Naspäť17. 05. 2016 Návody

Ahojte, dnes som si pre vás pripravila znovu veľmi jednoduchý návod tentokrát na výrobu farebného vrecka na čokoľvek, čo potrebuje odniesť alebo preniesť z jedného miesta na druhé.

Jeho zhotovenie je maximálne jednoduché, takže sa niet čoho obávať... Odporúčam najmä príliš zaneprázdneným, lenivým alebo tým, ktorých nejako nechce kopnúť tá povestná múza :).

Na jeho zhotovenie budete potrebovať:

Postup:

Môj návrh si skicovanie nevyžadoval, pretože som vychádzala z geometrického tvaru trojuholníka, ktorý si predchádzajúce skicovanie pre svoju jednoduchosť vôbec nevyžaduje... Okrem toho je teraz geometria  opäť v kurze, takže čokoľvek geometrického vymyslíte alebo obkukáte, budete in :)

Farby filcu som si povyberala viac-menej náhodne, vedela som len, že chcem nejaké z pastelových odtieňov, ktoré budú pôsobiť veselo, sviežo a letne.

Trojuholníky som si na vybraný filc načrtla mäkšou ceruzkou a rovno strihala. Každý z nich sa preto líši svojou veľkosťou, pravítko som použiť nechcela a ani nemusela, o dokonalosť mi nešlo.

Keď som mala v hlave ako tak premyslené, kam chcem povystrihované trojuholníky na vrecko prišiť, pustila som sa rovno do práce...

Ešte predtým som si však filc poprichytávala špendlíkmi k látke, aby sa mi počas prišívania neposúval a ostal na vybranom mieste.

Šijací stroj som sa rozhodla tentokrát nepoužiť, všetko som prišila ručne formou retiazky, pričom bavlnky a nite som sa snažila farebne prispôsobiť k farbe filcu.

Ak teda zhadzujete do plaviek a potrebujete napr. vrecko na cvičenie, môžete si ho ozdobiť z kúskov farebných látok či filcu aj vy... ozvláštnite ho a nebude tak pôsobiť nudne a nevýrazne!

Všetkým vám držím palce pri výrobe... :)

Výsledok mojej práce tu:

 

  Autor: Nina Fábryová