(Ne)obyčajný darček

Naspäť17. 01. 2017 Návody

Valentín je už čoskoro tu a vy nemáte nápad na darček? A čo takto vytvoriť úplne originálnu bižutériu? V nasledujúcom postupe si vysvetlíme ako na to. Vopred upozorňujem...vôbec to nie je ťažké. Stačí len nápad, chvíľa trpezlivosti a zopár komponentov. Na ukážku sme použili aj motív nášho bojnického zámku, nič vám však nebráni použiť fotku svojho priateľa/priateľky či rodinného miláčika :).

Čo budeme potrebovať:

Začíname:

1. Ako prvú vec si vyberieme jednotlivé lôžka.

2. Na rad prichádza grafický motív. Je len na vás, či si vyberiete nejaký  už hotový. Alebo si vymyslíte vlastný, ktorý bude charakterizovať obdarovaného. Ja som zhotovila motívy s tematikou Bojnického zámku, keďže darček bol určený pre milovníčku histórie. Pokojne môžete použiť rôzne fotky, ktoré upravíte v počítači a vytlačíte na fotopapier (najlepšie je použiť laserovú tlačiareň).

3. Motívy upravíme na veľkosť lôžka už pred tlačou. Prípadne a to aj v mojom prípade  som na tristokrát zastrihávala obrázok takže radšej si to vypočítajte. Budete mať menej roboty.

4. Na dno lôžka dáme trochu lepidla, aby sa motív nehýbal počas zalievania.

5. Motívy v lôžkach necháme zaschnúť. Živicu rozmiešame podľa návodu. Lôžka zaistíme proti pohybu. Napríklad náušnice vložíme do plastelíny. Všetky komponenty uložíme na rovný povrch, alebo môžeme použiť stojan z ponuky creActive: https://www.creactive.sk/pomocky/?strana=vsetko. Živicu opatrne nalejeme do lôžok a necháme dôkladne zaschnúť.

Prívesok zavesíme na retiazku. Na záver môžete „šperky“ zabaliť do ozdobnej krabičky a tradáá  originálny darček je hotový.