VINTAGE OBRÁZOK NA STENU

Naspäť07. 12. 2015 Návody

Ahojte creactívci,

Vianoce sa nezadržateľne blížia a vy rozmýšľate, čo darovať svojim blízkym? A čo takto niečo pekné vyrobiť? Pokiaľ vás nebaví behať po preplnených obchodných centrách, mám pre vás jeden tip. Ja som využila drevené doštičky a vytvorila som z nich vintage obrázok na stenu. Celkom jednoduché a predsa krásne, originálne a hlavne robené s láskou.

Potrebujeme:

Postup:

Pripravíme si doštičky (3 malé a 1 väčšiu) a nafarbíme si ich akrylovou farbou. Ja som zvolila na väčšiu šedú farbu a na menšie bielu. Necháme zaschnúť.

Na malé doštičky prilepíme servítky a to takým spôsobom, že si oddelíme servítku tak, aby sme mali len jednu vrstvu na ktorej je vzor. Na drevené základy nanesieme dekupážne lepidlo a opatrne servítku prilepíme. Dávame si pozor aby sa vám servítka nepretrhla a pomaly ju pritláčame smerom od stredu ku kraju. Necháme opäť zaschnúť.

Oservítkované časti po uschnutí prežehlíme cez papier na pečenie. Nie je to nutnosť, ale obrázky sa pekne vyrovnajú. Nalakujeme matným lakom.

Na väčšiu doštičku použijeme dvojzložkový opalizujúci lak. Nanesieme 1. zložku a po uschnutí 2. zložku. Viac o krakelovacích lakoch si môžete prečítať tu: https://www.creactive.sk/zazracnosti-krakelu--alebo-ako-vybrat-/ a vybrať si môžete akýkoľvek z lakov.

Nanesieme voskovú pastu a na ploche sa nám objavia krásne trhlinky. Prebytok pasty môžeme poutierať vlhčenou utierkou.

Keď máme všetko hotové a suché, prilepíme si malé doštičky o veľkú. Použijeme dobré, silné lepidlo, aby sa nám obrázky neodlepili.

Aaaaa tadáááá Vianočný originálny darček je na svete :)

Autor: Dominika Balášková