Koniec leta?

Naspäť27. 09. 2016 Návody

Ten sa síce neúprosne blíži, možno povedať, že začiatkom školského roka už aj prišiel. To ale neznamená, že si ho môžeš pripomenúť vo zvyšných teplých dňoch nejakými pestrými farbami na šatách. Keďže v tomto období navyše prebieha zber mnohého tunajšieho ovocia, rozhodla som sa ako základný motív použiť pestrofarebné ovocie od výmyslu sveta.

Preto ako základ na výrobu takýchto ovocných šiat budeme potrebovať filc v rôznych farbách. Ostatný, no nie menej dôležitý materiál budú nejaké šaty alebo tričko, ďalej ihlu a farebné nite na prišitie filcu. Nezabudnime tiež na nožničky a papier či ceruzku na náčrt makiet. Ich kreslením môžeme začať. Stačí si nakresliť obrys ovocia a následne ho vystrihnút. Ceruzkou túto maketu obkreslíme na filc a tiež vystrihneme. Samozrejme dodržiavame farebné odlíšenie stopky a dužiny ovocia. Ak máme všetky kúsky ovocia takto nachystané, stačí si ich „prištichnúť“ tenkou niťou na látku šiat aby sa nám pri konečnom prišívaní ovocie neposúvalo a nepokazilo. Ďalší krok závisí od toho, či máme k dispozícii šijaciu mašinu. Ak nie, treba filcové nášivky prišiť v rukách, to však nie je vôbec problém. Teraz, keď máme filc prišitý, na ozdobenie môžeme nášivky olemovať čiernou niťou, poprípade pridať zrniečka alebo rôzne „vytieňovania“. Ovocie dostane iný vzhľad.

No a čo na záver? Stačí trochu prežehliť a pestrofarebné ovocné šaty sú na svete! Tak šup-šup, nech si ich stihneš vyrobiť do ozajstného konca babieho leta.

Použitý materiál:

Filc nájdeš na: https://www.creactive.sk/plst-a-filc/

Viac už vo videu nižšie :)