MODELOVANIE

FIMO Effect Gemstone 57 g, 106 citrín

Skladom 2 ks
Kód produktu 8020-106
Farba
Materiál
Rozmery
Výrobca STAEDTLER

2,59 € s DPH

Popis produktu

FIMO je polymérová hmota prvotriednej kvality určená na modelovanie s nespočetnými možnosťami využitia. Používa sa na výrobu dekorácií, šperkov, korálok, figúrok, ozdôb a vlastne čohokoľvek čo pomocou vašej kreativity dokážete vytvoriť. Veľmi obľúbené je dekorovanie šálok, hrnčekov, príborov či výroba bytových dekorácií.

Použitie: Blok hmoty je prakticky rozdelený na 8 rovnakých častí, čo značne uľahčuje miešanie nových odtieňov. Odrežte si kúsok hmoty, ktorý najprv rozpracujte v rukách, aby zmäkol. Vymodelujte si predmet z FIMO hmoty. Predmet položte na plech vystlaný papierom na pečenie. Vaše výrobky si zachovajú svoju farbu a tvar aj po vytvrdení. Fimo modelované predmety sa zapekajú v elektrickej rúre na 110°C. Primeraná doba pečenia je približne 30 minút. Po pečení nechajte výrobky vychladnúť.  Následne hotové výrobky je možné nalakovať, zalievať kryštálovou živicou alebo inak povrchovo upravovať.

FIMO hmotu je možné kombinovať aj s inými polymérovými hmotami, napr. CERNIT a PREMO.


Rada FIMO Effect je konzistentne podobná rade SOFT, je mäkšia a ľahko sa spracováva a tvaruje.  Obsahuje hmoty s rôznymi efektami, ktoré dodajú vaším výtvorom nezameniteľný a originálny dizajn. Môžete si vybrať z metalických efektov, ktoré imitujú pravé kovy, z neónových oditeňov alebo hmôt svietiacich v tme, glitrových a priehľadných hmôt ako aj imitácií pravých kameňov.